Latvijā Covid-19 vakcīnu saņēmuši 10% slimnīcās strādājošo mediķu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Uzsākot vakcināciju pret Covid-19, aizvadītās nedēļas laikā vakcinēti kopumā 2243 cilvēki  valsts 10 lielākajās slimnīcās, informēja Veselības ministrijā (VM).

Šonedēļ vakcinācija tiek turpināta, nodrošinot ārstniecības personu vakcināciju gan universitātes un lielajās reģionālajās slimnīcās, gan uzsākot vakcinācijas procesu mazākās slimnīcās – Rīgas 2. slimnīcā un Bauskas slimnīcā.

Pirmdien Valsts asinsdonoru centrā (VADC) nogādāta arī otrā piegādes krava ar 13650  vakcīnu “Comirnaty” devām, kas ļaus paplašināt vakcinācijas uzsākšanu citās slimnīcās.

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens norādīja, ka vakcinācija Latvijā norit pēc izstrādātā plāna – sākotnēji vakcīnas saņem mediķi, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem.

“Nekādas nozīmīgas aizķeršanās nav bijušas, pagājusī nedēļa pierāda, ka esam sagatavojušies labi. Zināms, ka līdzīgi vakcinēšanās pirmajās dienās sekmējusies arī, piemēram, Igaunijai,” norādīja Henkuzens.

Šobrīd vakcīnas saņēmuši aptuveni 10% no slimnīcās strādājošajiem un tuvāko divu nedēļu laikā vakcīnas varēs saņemt pārējie slimnīcu mediķi, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem. 

Ņemot vērā, ka aizvien vairāk stacionārās ārstniecības iestādes iesaistās Covid-19 pacientu ārstēšanā, no 7. janvāra būs atvērti vēl divi vakcinācijas kabineti, savukārt no 11. janvāra vakcinācija notiks visās pirmā līdz piektā līmeņa slimnīcās, kā arī specializētajās ārstniecības iestādēs, piemēram, psihoneiroloģiskajās slimnīcās. 

Vienlaikus jau šonedēļ esošajos vakcinācijas kabinetos tiks palielināta vakcinācijas jauda, ko var izdarīt pēc pagājušajā nedēļā gūtās pieredzes, skaidroja ministrijā. 

VM skaidroja, ka vakcīnu piegāde slimnīcām notiek regulāri, ņemot vērā, ka piegādātās vakcīnas jāizlieto 5 dienu laikā. Atbildīgajām iestādēm nav šaubu par vakcīnu uzglabāšanu un to korektu izlietošanu.  

Tāpat Henkuzens skaidroja, ka gada otrajā ceturksnī sāksies plaša vakcinācijas kampaņa: “Ja šobrīd mums ir saspringts piegāžu jautājums, tad paredzam, ka no otrā ceturkšņa varēsim uzsākt ļoti plašu vakcinācijas kampaņu ar privātajiem un publiskajiem [vakcinācijas] kabinetiem un ģimenes ārstiem, jo tajā brīdī būs pieejams tik daudz vakcīnu, cik mēs spēsim izvakcinēt. Protams, var gadīties, ka prioritārajai grupai nedēļu vai divas būs jāpagaida. Bet mēs negaidām, ka vakcīnas stāvēs noliktavā vai kādam būs pusgadu jāgaida rindā uz vakcīnu. Noteikti nē. Tas būs dažu nedēļu jautājums, kad prioritārā grupa nonāks līdz vakcīnai, kolīdz tās būs pietiekamā skaitā.”

KONTEKSTS:

Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu Eiropas Savienībā (ES), paverot ceļu vakcinācijas uzsākšanai. Veselības ministrijā informēja, ka vakcīna "Comirnaty" klīniskajos pētījumos, kuros piedalījās 44 000 cilvēku, sevi pierādījusi kā drošu iespēju pasargāt no simptomātiskas saslimšanas ar vīrusu.

ES dalībvalstis, tostarp Latvija, 26. decembrī saņēma pirmās uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” kopīgi radītās Covid-19 vakcīnas devas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti