Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Ar maskām sargās visus mediķus

Latvijā Covid-19 nodod ar vienu buču

Latvijā Covid-19 pacientiem nodod ar vienu buču

Repatriantu bezatbildībai robežu nav. Par to ik dienu pārliecinās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi, kuri strādā Neatliekamās medicīnas klīnikā. Tur ievesta plaušu vēža paciente, kurai Covid-19 iedevis no Francijas atgriezies mazdēls ar vienu buču. Nedēļas nogalē sniegta palīdzība sievietei četru promiļu reibumā. Un tikai pēc atjēgšanās viņa paskaidroja, ka svinējusi atgriešanos mājās ar pēdējo reisu. Taču pašizolācijas vietā sarīkojusi jautru ballīti.

Tikai un vienīgi aizsargtērpos uz slimnīcu tagad mediķi ved ikvienu, kurš atrodas pašizolācijā vai jau ir zināms kā Covid-19 pozitīvs un kuram nepieciešama palīdzība. Tie nav joki, jo viena meļa dēļ izolācijā var nonākt desmiti. Gan mediķi, kuri veda, gan tie, kuri ārstēja, un visi tie pacienti, kuri tobrīd atradās netālu.

Lai sargātu sevi, visi Neatliekamās medicīnas klīnikas darbinieki lieto respiratorus un aizsargbrilles. Katrs ievestais tagad tiek uzskatīts kā potenciāls Covid-19 pozitīvs. "Viena kundzīte, kura repatriējusies ar pēdējiem reisiem, smagi piedzērās kopā ar draugiem. Četras promiles, atrasta kāpņu telpā, bezsamaņā, atvesta uz šejieni, neko nezinājām par viņu. Šī ir absolūta bezatbildība un var rezultēties ar veselības aprūpes krahu," atzina Neatliekamās medicīnas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs. Viņas Covid-19 analīzes bija negatīvas, bet citai kundzei  - diemžēl pozitīvas.

"Gados veca kundzīte, kura ir bijusi viena un viena dzīvo, un viņai ir plaušu vēzis. Gāja uz kontroli, no turienes pie mums, izrādījās Covid-19 pozitīva. Izrādījās, ka veids ir bezgala primitīvs. Mazdēls atgriezies un iedeva buču," stāstīja Višņakovs.

Vēl svētdien atbraucis jaunietis, kuram pēc pastaigas Saulkrastu pludmalē sācies klepus. "Pēc pastaigas devās uz Rīgu, uzreiz uz slimnīcu un stāsta - cik daudz tur bija cilvēku, saprotiet, kas notiek! Ņemiet man analīzi! - Viņš ierodas pats. Pat ja ir pozitīvs, nedrīkst apdraudēt!" tā mediķis.

Tāpēc slimnīcā šobrīd ir krīzes laika likumi. Ja dzīvība nav apdraudēta, te patur tiesības pacientu neielaist. Ja kāds atsakās lietot masku, viņu neārstē. "Ir, kas uzskata, ka viņiem nevajag, ņem masku nost un konfliktē ar personālu. Un šis ir pilnīgi nepieļaujami," atzina Višņakovs.

Patlaban pacientu dēļ izolācijā ir septiņi šīs klīnikas mediķi. Tas nozīmē, ka pārējiem darba ir vēl vairāk. Un visa medicīnas aprūpe var sabrukt kā kāršu namiņš, ja vēl viens pacients melos par ārzemēm vai neteiks, ka bijis tuvā kontaktā ar Covid-19 pozitīvu cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt