Latvijā Covid-19 apstiprina vēl 24 cilvēkiem; kopā 533 saslimušie (precizēts)

Aizvadītās diennakts laikā Latvijā konstatēti 24 jauni koronavīrusa infekcijas Covid-19 gadījumi. Tādējādi Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 533, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

36 pacienti stacionēti, tai skaitā 32 ar vidēju slimības gaitu, 4 ar smagu slimības gaitu, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Precizēts plkst.11.41

SPKC precizēja stacionēto pacientu skaitu.

Iepriekšējā diennaktī veikti 1300 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19. Latvijā kopā veikti 20 680 izmeklējumi.

Policija diennaktī veikusi 1662 pārbaudes par ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu, par pārkāpumiem uzsāktas 22 lietvedības.

Policija atgādina - kopā drīkst atrasties tikai divas personas, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus.

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

 Kopumā, ņemot vērā Latvijas apdzīvotības blīvumu un savlaicīgi ieviestos drošības pasākumus, uz vairuma Eiropas valstu fona situācija aizvien vērtējama kā laba. Satraucošs gan ir fakts, ka, pēc epidemiologu teiktā, katru dienu saslimst arī kāds mediķis.  

 KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4.aprīlī ziņots, miris viens no patversmes “Zilais Krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim, nosakot stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Visticamāk, ārkārtējo situāciju vēl pagarinās. 

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti