Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Salgales baznīcas drupu liktenis neskaidrs

Šuj sedziņas Austrālijas dzīvniekiem

Latvijā brīvprātīgie šuj sedziņas Austrālijas ugunsgrēkos cietušajiem dzīvniekiem

Austrālijas postošie ugunsgrēki nav atstājuši vienaldzīgus arī Latvijas iedzīvotājus. Ar sociālo tīklu palīdzību izveidota domubiedru grupa, aicinot izšūt vai uzadīt sedziņas tālajā zemē cietušajiem dzīvniekiem. Šim aicinājumam atsaucās arī valmierieši. Vispirms dažādas sedziņas darināja Valmieras Viestura vidusskolas 4. klases meitenes mājturības stundas laikā, un šim piemēram sekoja arī citi interesenti Valmieras jaunatnes centra rīkotajā radošajā pēcpusdienā.

Iemācīt bērniem labsirdību, līdzjūtību un to, ka ir jāpalīdz grūtībās nonākušajiem. Ar šādu vēstījumu Valmieras jaunatnes centrā “Vinda” ikvienam bija iespēja darināt sedziņas Austrālijas ugunsgrēkos cietušajiem dzīvniekiem.

Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolniece Enija stāsta, ka aicinājumu iesaistīties kopīgajā akcijā pamanījusi mamma un abas nolēma, ka arī vēlas tādā veidā sniegt savu atbalstu. “Man ļoti gribas palīdzēt tiem dzīvniekiem, kas ir nokļuvuši tajā nelaimē,” saka Enija.

“Es vienmēr tā saku, ka tās materiālās vērtības nav tik lielas, kā taisni tas, kas mums ir sirsniņā. Un bērniem tiešām pietrūkst tā, ka mēs viņiem mācam šos labos darbus darīt, jo, kā vienmēr es saku – tas labais nāk dubultā atpakaļ,” pauž Zinta Irbe, Valmieras jaunatnes centra “Vinda” šūšanas un modelēšanas studijas “Fantāzija” skolotāja.

Kā izšūt sedziņas, kas sauktas arī par ligzdiņām tieši dzīvniekiem, Valmieras jaunatnes centra skolotāja Zinta Irbe paraugus meklēja internetā. Skatījusies, kādas ir tieši piemērotākas ķengurēniem un koala lācīšiem. Tuvākajās dienās gatavie darbi tiks nogādāti Rīgā, domu biedru grupas “Rokdarbnieku palīdzība Austrālijai” pārstāvjiem, kuri tos tālāk nogādās uz Austrāliju.

Domubiedru grupas idejas autore Diāna Libeka stāsta, ka atsaucība kopumā ir ļoti liela: “No visurienes, no Krāslavas, Rēzeknes, Liepāja, Ventspils, Tukums, Talsi, Kuldīga, te meitenes sūta no malu malām savus darbiņus. No mūsu puses būs ligzdiņas, kas ir tamborētas, somiņas ķenguru un kabatiņas dzīvniekiem. Dažādu izmēru, tur ir no xs līdz xl izmēram. Tas ir labs rādītājs, ka šādās situācijās, kad mums ir viss labi, bet kaut kur ir slikti, ka mēs varam aizdomāties un mobilizēties, un īsā laikā kaut ko izdarīt.”

Sūtījums uz Austrāliju tiks nogādāts jau tuvākajās dienās. To finansiāli palīdzēs nosponsorēt arī kāds uzņēmums. Taču, tā kā kopējās izmaksas vēl nav zināmas, arī pašas rokdarbnieces esot gatavas ziedot daļu naudas summas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt