Panorāma

Turpinās skolēnu dziesmu un deju svētku izvērtēšana

Panorāma

Sākas Valmieras teātra viesizrādes Rīgā

No Latvijas izraida Pakistānas studentu

Latvija bez paskaidrojuma izraida Pakistānas studentu

Pakistānas pilsonim Mansūram Ikbalam, kurš Rīgā mācās un ir izveidojis savu kebabu biznesu, piecu dienu laikā jāatstāj Latvija. Viņam netiek pagarināta uzturēšanās atļauja, pamatojoties uz kompetentu iestāžu, visticamāk, Drošības policijas (DP) atzinumu. Pats uzņēmējs, tāpat kā viņa draugi, ir šokā. Viņš maksā nodokļus, nav bijis iesaistīts nelegālās darbībās, tāpēc šāda izraidīšana viņu pārsteidz.

Mansūrs Ikbals palīdz saviem padotajiem kebaba ēstuvē, bet viņa domas ir tālu no ēdiena. Viņam jāatstāj Latvija, studijas un bizness, jo, vēloties pagarināt savu uzturēšanās laiku šeit, saņēmis atteikumu.

"Pirms trim dienām saņēmu vēstuli no [Pilsonības un] migrācijas lietu pārvaldes, ka man nekavējoties jāatstāj Latvija. Man dotas piecas dienas laika. Es tiešām nezinu iemeslu. Esmu parasts cilvēks, neesmu iesaistīts sliktās vai nelegālās darbībās," saka  Ikbals.

Viņš Latvijā ieradās pirms diviem gadiem. Sāka studijas Rīgas Tehniskajā univeristātē, vēlāk pārgāja uz Latvijas Biznesa koledžu. Paralēli sāka tirgot kebabus, tagad savā uzņēmumā nodarbinot septiņus cilvēkus. Lai iegūtu diplomu, priekšā vēl divi studiju gadi.

"Esmu students un uzņēmējs reizē. Ieguldīju savu naudu te, bet tā reizē ir laba iespēja studēt uzņēmējdarbību un strādāt šajā jomā," stāsta Ikbals.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē konkrēto gadījumu komentēt atsakās, balstoties uz personas datu neizpaušanu. Taču pieļauj, ka atteikums balstīts uz kādu no likuma 20 punktiem, kuros ietverta lojalitāte pret mītnes valsti, tostarp nodokļu maksāšana un citas lietas.

Šādu atteikumu nebūt nav daudz, piemēram, pērn izsniegtas 5130 uzturēšanās atļaujas, 0,6% gadījumu atteikts.

Parādu Ikbalam nav, visus nodokļus ir samaksājis. Atteikuma vēstulē minēts, ka uzturēšanās atļauja netiek izsniegta, pamatojoties uz kompetentas valsts iestādes vēstuli.

 Ikbals ir musulmanis  un regulāri apmeklē mošeju. Kad viņš reiz iztaujāts policijā, tas gan bijis pirms iepriekšējās atļaujas pieprasīšanas, darbinieki uzdevuši daudz jautājumus arī par reliģisko piederību un ticību.

"Vai tā ir mošeja? Nu, nezinu. Bet tik pēkšņi izraida, tad jau tam jābūt kaut kam ārkārtējam," sprieda Ikbala paziņa, biznesa partnere Linda.

DP atbildē Latvijas Televīzijai atzīst, ka ir viena no kompetentajām valsts iestādēm, kas var sniegt atzinumu, nevis pieņemt lēmumu par atļaujas piešķiršanu vai noraidīšanu ārzemniekiem. Pēc likuma to veic iekšlietu ministrs vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Tāpēc DP atturēsies no komentāriem par uzturēšanās atļaujas pagarinājuma atteikšanu minētajai personai.

Latvijas musulmaņi un notiekošais islāma atbalstītāju pasākumos regulāri nonāk DP redzeslokā. Arī tās publiskajos ziņojumos teikts, ka ciešā saite ar Persijas līča valstu organizācijām Latvijas musulmaņus var pievērst radikālākiem reliģiskiem uzskatiem.

Tikmēr Ikbals atteikumu sola otrdien pārsūdzēt tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti