Latvijā bēgļus līdzīgi kā studentus varētu uzņemt audžuģimenēs

Latvijai paredzētos bēgļus līdzīgi kā ārvalstu apmaiņas studentus varētu uzņemt audžuģimenēs - šāds ierosinājums izskanējis ceturtdien, 13.augustā notikušajā darba grupā, kurai jāizstrādā Latvijas apstākļiem piemērota sistēma 250 patvēruma meklētāju uzņemšanai.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane par ļoti labu uzskata ieceri katram bēglim veidot audžuģimeni, kas viņu uzņemtu. „Tā saistītu viņu ar ļoti praktiskām lietām, kā cilvēks, atbraucot no pilnīgi svešas valsts, kultūras, varētu iedzīvoties Latvijā,” teic ministrijas valsts sekretāre.

Viņa arī norāda uz valsts valodu kā integrācijas pamatu: „Gan Starptautiskās Migrācijas organizācijas, gan komisāres bēgļu jautājumos un arī NVO secinājumi bija līdzīgi. Galvenie, kas tika minēti, ka latviešu valodas apguve vai tās valodas apguve, kuras sabiedrībā persona dzīvo, ir pamats integrācijai. Un tur mums ir jāskatās, kā palielināt intensitāti, uzlabot to, lai persona, iespējams, jau sāktu mācīties valodu, kad viņa ir patvēruma meklētājs. Ļoti svarīga ir informēšana par konkrētās valsts vēsturiskajiem aspektiem, kultūru.”

Vēstīts, ka valdība jūlijā vienojās par 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā divu gadu laikā. Pret to gan iebilst Nacionālā apvienība (NA), kas iecerējusi šo lēmumu apstrīdēt Satversmes tiesā. Tāpat NA piedalījās piketā pret bēgļu uzņemšanu, kas pulcēja vairākus simtus cilvēku.

 

Šī situācija kārtējo reizi ir radījuši nesaskaņas koalīcijā - šoreiz valdību veidojošās partijas atklāti pārmet cita citai vēlmi bēgļu jautājumu izmantot, lai gāztu premjerministres Laimdotas Straujumas ("Vienotība") valdību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti