Dienas ziņas

Dienas ziņu speciālizlaidums

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Šodien atzīmē Robežsargu dienu

Latvijā atzīmē robežsardzes 101. gadadienu

Sestdien, 7. novembrī, aprit 101 gads kopš Latvijā izveidotas pirmās robežsargu vienības un uzsākta valsts robežas apsardzība. Šobrīd to dara tikai uz austrumu robežas un iebraucēju kontroli inspektori pastiprināti veic valsts iekšienē. Pēdējos gados gan robežsargu rindas sarūk, bet jaunie speciālisti klāt nenāk.

Rīgas pārvaldes Vidzemes dienesta robežsargi dodas norīkojumā. Šodien viņu uzdevums - izvēles kārtībā apturēt automašīnas un pārbaudīt iebraucēju dokumentus. Inspektori arī pārliecinās, vai ārvalstu pilsonis aizpildījis "Covidpass" anketu.

"Mēs veicam kontroli uz A3 [autoceļa], tālāk virzīsimies uz robežas pusi. Un ir uzdevums vēl - ir viens Ukrainas pilsonis starptautiskā meklēšanā, kurš, iespējams, ceļos uz Latviju, un mums tas ir papildu uzdevums - pievērst uzmanību," saka Valsts robežsardzes Vidzemes dienesta vecākā inspektore, virsleitnante Līga Bekmane.

Kopš kontrole uz Eiropas Savienības iekšējām robežām ir atcelta, ārzemnieku ieceļošanu, izceļošanu un uzturēšanos Vidzemes dienesta inspektori uzrauga valsts iekšienē.

Visbiežāk robežsargi konstatē pārkāpumus, kas saistīti ar nelegālu trešo valstu pilsoņu nodarbinātību.

"Katra diena mums ir citādāka. Uz robežas viņi iet konkrētu posmu, viņi to robežu jau pazīst - jebkurš nolūzis zariņš, nolauzts krūms viņiem liecinās par to, ka šeit kāds ir gājis. Tad mūsu gadījumā katra diena nav vienāda," stāsta Valsts robežsardzes Vidzemes dienesta vecākā inspektore, virsleitnante Snežana Pētersone.

Par robežsargu Pētersone strādā 23 gadus un tikpat ilga darba pieredze ir lielākajai daļai viņas kolēģu.

Vidzemes dienestā darbojas 18 robežsargi, pēdējo reizi jauns speciālists kolektīvam pievienojās pirms deviņiem gadiem. Darbinieku trūkums Valsts robežsardzē joprojām ir pieaugoša problēma. Galvenais iemesls - nekonkurētspējīgs atalgojums.

"Agrāk bija pat fiziskās sagatavotības prasības virs vidējā līmeņa. Tagad pat tas viss ir samazināts, vienalga nenāk. Tos robežsargus jau praktiski redz tikai uz tām robežām, kur ir robežkontrole robežšķērsošanas laikā. Agrāk, kad uz Igauniju, Lietuvu brauca, mēs zinājām, kas ir robežsargi. Ja neceļojam ārpus Latvijas uz trešajām valstīm, to robežsargu neredz," norāda Valsts robežsardzes Vidzemes dienesta priekšnieks, majors Raitis Briedis.

"Robežsargs nekur nav pazudis. Robežsargi ir un cerams arī būs nākotnē, jo robežsargs ir pirmais, kas sagaida, un pēdējais, kas pavada ieceļojošo personu. Robežsargs ir valsts seja, viennozīmīgi," piebilst Valsts robežsardzes Vidzemes dienesta vecākais inspektors, virsleitnants Sandis Cipruss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt