Latvijā atklāj ūdensputnu medību sezonu

Latvijā atklāj ūdensputnu medību sezonu. Saskaņā ar Medību noteikumiem sezonas sākumā – līdz 14. septembrim – ūdensputnu medības būs atļautas konkrētās nedēļas dienās.

Pirms došanās uz medību vietu medniekiem ieteicams ne tikai atkārtot drošības noteikumu prasības, bet arī painteresēties par pīļu medību ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

“Pulksten 16.00 visā Latvijas teritorijā atklāsim pīļu medības. Līdz 14.septembrim – ieskaitot – medīsim sestdien, svētdien, trešdien. Sākot ar 15.septembri, varēs medīt zosis, un medīsim katru dienu," pastāstīja Latvijas Mednieku asociācijas vadītājs Haralds Barviks.

Latvijā atklāj ūdensputnu medību sezonuSintija Ambote

  "Populācija izskatās stabila, bet, protams, medniekiem vajag piedomāt, lai mēs uzlabotu pīlēm dzīves apstākļus – gan ar mākslīgajām ligzdas vietām, gan arī apkarojot kaitēkļus, kas ne vienmēr tiek pietiekami aktīvi darīts.

  It īpaši tiem medniekiem, kuri dosies medīt dažādās dabas lieguma teritorijās, jāievēro, ka šais lieguma teritorijās ir izmantojama tikai bezsvina munīcija," atgādināja Barviks. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti