Latvijā atkal atļauts ievest un tirgot Lietuvas izcelsmes cūkgaļu

Latvijā atkal atļauts ievest un tirgot Lietuvas izcelsmes cūkgaļu, jo no Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) tika saņemts apliecinājums, ka no Āfrikas cūku mēra skartās novietnes cūkgaļa nav nonākusi Latvijā.

Vineta Grīnberga par aizlieguma atcelšanu

  „25.jūlijā no Lietuvas PVD tika saņemta vēstule, ka no  Āfrikas cūku mēra skartās Ignalinas cūku novietnes nav nosūtīta cūkgaļas produkcija uz Latviju. Līdz ar to valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors atcēla aizliegumu ievest Latvijā Lietuvas izcelsmes cūkgaļu,” informēja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Vineta Grīnberga.

  Aizliegums uz laiku no Lietuvas ievest un izplatīt cūkgaļu tika noteikts ceturtdien. Kā tas ietekmēja veikalu tīklu Maxima Latvija un ko uzņēmums darīja ar iepirkto cūkgaļas produkciju?

  Dace Grava par gaļas tirgošanu

   „Šī cūkgaļa tika novietota atsevišķā vietā un ar uzrakstu, ka nedrīkst tirgot. To cūkgaļu, kam beidzās derīguma termiņš, likumā paredzētajā kārtībā iznīcinājām. To, kurai derīgs termiņš, un jauno partiju mēs jau tirgojām no piektdienas vakara. Mūsu zaudējumi bija ap 19 tūkstoši eiro, pašreiz tirgojam gan Latvijas, gan Lietuvas cūkgaļu,” stāsta „Maxima Latvija” pārstāve Dace Grava.

    

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti