Dienas ziņas

NATO samits D.Trampa paziņojumu zīmē

Dienas ziņas

Studenti pēta Latgales folkloru

NATO samitā runāts arī par Baltiju

Latvija ar 15 citām NATO dalībvalstīm varēs kopīgi iepirkt munīciju

NATO samitā panāktas vienošanās, kas skars arī Latviju. Līdz nākamā gada vidum dalībvalstīm jāiesniedz priekšlikumi, kā stiprināt Baltijas valstu pretgaisa aizsardzības spējas, un Latvija kopā ar vēl 15 NATO dalībvalstīm varēs kopīgi iepirkt munīciju.

NATO samita otrajā dienā dalībvalstu tēmu vidū bija arī Baltijas reģions. Atsevišķa uzmanība pievērsta Baltijas valstu pretgaisa aizsardzībai, atzīstot, ka tā esot neadekvāta. Tieši tādēļ NATO militārajai vadībai būs jāizvērtē riski un līdz nākamā gada vidum jāsniedz priekšlikumi par tālākiem risinājumiem.

Lietuva cer, ka rotācijas kārtībā sabiedrotie Baltijas reģionā izvietos raķetes, kas var notriekt ballistiskās raķetes.

Kaimiņvalsts pārstāvji uzsvēruši, ka pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšana ir svarīga, ņemot vērā Kaļiņingradas apgabalā izvietotās Krievijas raķešu sistēmas, kas krīzes gadījumā ievērojami var apgrūtināt NATO operācijas.

Savukārt Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība) parakstīja saprašanās memorandu dalībai viedās aizsardzības iniciatīvā par NATO Sauszemes kaujas munīcijas nodrošinājumu. To parakstīja 16 dalībvalstis, to vidū arī Lietuva, Igaunija, Francija un Vācija.

Memorandu parakstījušās valstis varēs kopīgi iepirkt un glabāt dažāda veida kaujas munīciju, kas samazinās munīcijas iepirkumu izmaksas.

Uzmanība pievērsta arī Ukrainai. Alianse aicināja Krieviju pārtraukt sniegt jebkāda veida palīdzību kaujiniekiem Ukrainas austrumos, kā arī izvest savu karaspēku. Tikmēr okupētās Krimas kontekstā Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņoja, ka viņu nebaida Krievijas prezidenta Vladimira Putina un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās.

"NATO stingri atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību. Mēs stingri nosodām nelikumīgo Krimas okupāciju. Situācija Ukrainas austrumos ir nopietna, tiek pārkāptas cilvēktiesības. Mēs visi esam solidāri pret Krievijas agresiju," paziņoja Porošenko.

NATO atbalsta arī sankcijas pret Krieviju, ko īsteno Eiropas Savienība, G7 valstis un citas organizācijas. Arī šajā NATO samitā valstu līderi ir vienoti, ka viens no galvenajiem draudiem Eiropai ir Krievijas agresija.

KONTEKSTS:

Trešdienas, 11.jūlija, vakarā Baltijas valstis, Kanāda, Lielbritānija un Dānija NATO samita laikā Briselē parakstīja vienošanos par jauna daudznacionāla divīzijas līmeņa štāba izveidi Latvijā. Jaunais štābs atradīsies Ādažos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti