Ārpus Rīgas

Vasara bez karstā ūdens Ludzā - jau ierasta lieta

Ārpus Rīgas

Cēsīs veido ekspozīciju par iedzīvotāju pretošanos okupācijas varām

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis par LLKC līgumu ar ASV

Latvijā apmācīs Ukrainas lauksaimniekus

Latvijas Lauku Konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) parakstījis sadarbības līgumu ar Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) par atbalstu Ukrainas lauksaimniecības konsultatīvās sistēmas izveidošanai un lauksaimnieku apmācīšanai.

ASV ir novērtējusi Latvijas sasniegumus lauku konsultatīvo centru izveidē un iestāžu reformēšanā, tāpēc vēlas Latvijas atbalstu Ukrainas lauksaimnieku apmācībā, Latvijas Radio norādīja LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Ukrainā vēl aizvien funkcionē vecie lauksaimniecības departamenti, kas ir novecojuši un nefunkcionē atbilstoši mūsdienu prasībām. „Nav nekā briesmīgāka kā turēt cilvēkus bez informācijas un palīdzības [lauku rajonos],” norādīja Cimermanis. Tāpēc Latvija ar ASV atbalstu gada garumā realizēs projektu šo lauksaimnieku apmācībai un konsultatīvo centru izveidei.

ASV un Latvijas Ārlietu ministrija projektā finansē apmācību un pieredzes braucienu organizēšanu.Projekts jau ir aizsācies, kur Ukrainā notika sarunas ar Ukrainas ekspertiem. Nākamais solis būs mācību grupu ierašanās Latvijā, kas gaidāma augustā un septembrī, informēja Cimermanis.

Viņš norādīja, ka Latvijai ir ilga sadarbības vēsture ar Ukrainu un tā ir veiksmīgi reformējusies un integrējusies Eiropas Savienībā, tāpēc ir ļoti daudzas lietas, kuras var pārnest uz Ukrainu.

LLKC projekta īstenošanā sadarbosies ar Ukrainas USAID Lauksaimniecības un lauku attīstības atbalsta projektu (ARDS), Nacionālo lauku konsultāciju dienestu asociāciju, Agrārās politikas un pārtikas ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti