4. studija

4. studija

4. studija

Televizors nerāda, bet rēķini pienāk

Kā rīkoties, ja piezvana viltus finanšu konsultants?

Latvijā aktivizējušies telefona krāpnieki – viltus brokeri

Pēdējā laikā policija samērā bieži saņem iesniegumus par krāpniekiem, kas zvana cilvēkiem un piedāvā finanšu brokeru pakalpojumus, solot ātru un vieglu peļņu, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.  

Daudzbērnu mamma Jolanta “4 studijai” stāstīja, ka pirms trīs gadiem viņas ģimenei sākuši zvanīt nepazīstami cilvēki, kuri krievu valodā piedāvājuši biržas pakalpojumus, ieguldīt naudu un nopelnīt labus procentus. Pieklājīgs atteikums zvanītājiem neesot bijis saprotams.

“Uzreiz jau saku, pieklājīgi – paldies, neinteresē, nolieku klausuli. Viņi zvana tūlīt atpakaļ un prasa – kāpēc jums neinteresē, ja jūs pat neesat uzklausījusi mūsu piedāvājumu,” stāstīja Jolanta.   

Savukārt Aināram kāds no zvanītājiem neesot slēpis, ka esot ieinteresēts darījumā, jo veiksmīgas sadarbības rezultātā saņemot 10 procentus no klienta iemaksātajām finansēm.

Valsts policija ik nedēļu saņem vismaz divus iesniegumus no cietušām personām, kuras zvanītājiem noticējušas un finanšu darījumos ieguldījušas pat tūkstošiem eiro, cerot uz vairāk nekā 20 procentus lielu peļņu ik mēnesi.

Policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko stāstīja – kad upuri “vēlas atgūt šo naudas summu kopā ar procentiem, tad sākas problēmas”.

“Tiek ieteikts pagaidīt, ieguldīt vēl, bet, ja cilvēks kļūst ļoti uzstājīgs, tad ir gadījumi, kad vispār pārstāj komunicēt ar viņiem, un otrs gadījums ir, kad lūdz iemaksāt soda naudu par šīs naudas izņemšanu pirms termiņa,” stāstīja policijas pārstāvis.

Arī pēc pieprasītā soda samaksāšanas, cilvēks savu ieguldīto naudu atpakaļ nesaņem.

Viltus brokeri paši izstrādā telefonu numuru kombinācijas un zvana uz labu laimi, cerot apvārdot jaunus upurus, turklāt mahinatori var piezvanīt no jebkuras Eiropas valsts, turklāt viņi izmanto arī kombināciju, kas ir identiska Rīgā fiksētajam tālruņa numuram un sākas ar cipariem – 76.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāve Ieva Bethere iesaka cilvēkiem, kas saņem šādus zvanus, uzreiz vērsties pie sava sakaru operatora ar lūgumu bloķēt šo numuru.

Telekomunikāciju operatori Latvijā jau uzsākuši cīņu ar viltus finanšu konsultantiem, viņi bez žēlastības bloķē krāpnieciskajās shēmās izmantotos telefona numurus.

Viltus brokeri savus upurus meklē valstīs, kurās runā un labi saprot krievu valodu. Tāpēc, pirms uzklausīt piedāvājumu, kas noteikti jums šķitīs vilinošs, zvanītājus vajag uzrunāt latviski.  

Ja jūs ikdienā saņemat zvanus ar apskaužamu regularitāti un zvana no nepazīstamiem telefona numuriem, un turklāt jums šķiet, ka jūs kāds vēlas apkrāpt, tad nekavējoties rakstiet iesniegumu sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, kā arī policijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti