Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rekordgads cigarešu kontrabandas apkarošanā

Aizvien nav specializēto audžuģimeņu

Latvijā aizvien nav specializēto audžuģimeņu

Gandrīz pusgadu pēc audžuģimeņu specializācijas ieviešanas un īpašu atbalsta centru izveidošanas aizvien nevienas aktīvas specializētās vai krīzes ģimenes nav.

Iecerei par audžuģimenēm, kas būtu gatavas uzņemt bērnus jebkurā dienas laikā, un par ģimenēm, kas rūpētos par smagi slimiem bērniem, nav atsaucības.

Audžuģimenes iepriekš aktīvi iebilda pret tām neizdevīgajiem nosacījumiem jau noteikumu izstrādes laikā.

Taču toreiz labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība") aicināja nogaidīt un nepieciešamības gadījumā solīja noteikumus pārskatīt. Pagaidām gan nav skaidrs, vai to patiešām darīs, jo datus par atbalsta centru darbību vēl apkopo un cer, ka ģimenes būs.

"Arī šie mēneši, kas tagad ir pagājuši, būtu pārāk maz, lai par to varētu spriest. Labākajā gadījumā, es domāju, ka par to varētu runāt pavasarī. Ne ātrāk.

Taču galvenais ir tas, ka ir mehānisms šobrīd radīts. Varbūt, ka cilvēki, kas gribētu kļūt par specializētām audžuģimenēm, ir varbūt ļoti nopietni piegājušas šai savai statusa maiņai.

Viņi apsver savas iespējas, grib atrast sev tuvāko, sev labāko ārpus ģimenes aprūpes atbalsta centru, kas viņus atbalstīs (..). Un, visticamāk, šīs topošās specializētās ģimenes šobrīd rūpīgi pārvērtē, vai viņas ir spējīgas to arī izdarīt," pieļāva Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

KONTEKSTS:

Pērn jūnijā valdība atbalstīja LM izstrādātos noteikumus audžuģimeņu statusa dažādošanai un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru izveidi. Šajos centros palīdzību sniegs ikvienai ģimenei, kas gatava uzņemt bērnus no bērnunamiem. Noteikumi par audžuģimenēm jau iepriekš bija plaši diskutēti un pretrunīgi vērtēti, jo iebildumi bija pašvaldībām un citiem partneriem.

Specializētajām audžuģimenēm darbs bija jāsāk 1.jūlijā. Specializētās ģimenes uzņemtu smagi slimus un tādus bērnus, kuriem vajadzīga pastāvīga uzmanība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti