Panorāma

Inkēns un Panteļējevs – iespējamie starpnieki kukuļošanas lietā

Panorāma

Covid-19 nopietni uztver 52,4% sabiedrības

Nezvana 113, pat plīstot aklajai zarnai

Latvijā aizvadītajā diennaktī Covid-19 infekcija apstiprināta 2 cilvēkiem

Latvijā aizvadītās diennakts laikā konstatēti divi jauni koronavīrusa infekcijas Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās diennakts laikā veikti 2555 Covid-19 testi, bet kopā līdz šim veikts 75 571 izmeklējums. Līdz šim ar Covid-19 saslimuši kopumā 930 cilvēki, 464 izveseļojušies, bet 18 miruši, informēja SPKC.

Pēdējās diennakts laikā stacionēts viens pacients ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas 29 pacienti: 27 pacienti ar vidēji smagu, bet 2 pacienti ar smagu slimības gaitu. Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta datiem kopā no stacionāra izrakstīti 109 pacienti.

 

Lielo slimnīcu ārsti ievērojuši kādu satraucošu tendenci. Slimnīcā nonāk aizvien vairāk smagi slimu pacientu ar iekaisumiem vai kaitēm, kas citkārt ir viegli ārstējamas. Piemēram, vairāki gados jauni pacienti ievesti ar jau plīsušu aklo zarnu. Iespējams, palīdzība nav saukta nezināšanas vai aplamas informācijas dēļ.

Tad, ja ir neizturamas sāpes, samaņas zudums vai cits dzīvībai bīstams stāvoklis, noteikti jāzvana 113. Tāpat katram pacientam, kuru uzņem slimnīcā, veic koronavīrusa testu.

KONTEKSTS:

 Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti