Latvijā 95% Covid-19 slimnieku ir atbraukuši no ārzemēm; publicē karti pa novadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai gan ar Covid-19 saslimušo skaits palielinājies līdz 111, joprojām visiem ir izsekojams, kur viņi inficējušies, piektdien preses konferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Tas nozīmē, ka Latvijā joprojām slimības izplatīšanās ir kontrolēta.

ĪSUMĀ:

  • 95% Covid-19 slimnieku atbraukuši no ārzemēm; 5% inficējušies no atbraukušajiem.
  • Publicēta Covid-19 reģistrēto gadījumu karte pa novadiem.
  • Analizēts, ka Covid-19 slimnieki ir vidējā vecumā.
  • Ar viegliem Covid-19 simptomiem cilvēkiem būs jābrauc nodot analīzes pašiem.
  • Covid-19 analīzes veiks īpaši jūtīgajai sabiedrības daļai.
  • Priekšroka testēšanā arī mediķiem, policistiem un robežsargiem.

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Epidemiologi konstatējuši, ka Latvijā 95% no Covid-19 slimniekiem ir atbraukuši no ārzemēm. Perevoščikovs gan norādīja, ka pēdējās dienās pieaug tā saucamo sekundāro gadījumu skaits, kad cilvēks inficējies no kāda, kurš bijis ārzemēs un saslimis ar Covid-19. Inficēšanās notiek ģimenēs, bet arī citās vietās. Kā piemēru epidemiologs minēja Salaspils 1. vidusskolu, kur Spānijā pabijis skolēns inficējis savu klasesbiedru.

Publicēta arī karte, tajā redzams sīkāks sadalījums pa novadiem, kuros reģistrētas Covid-19 saslimšanas. Karte parāda, ka Covid-19 reģistrēta 19 pašvaldībās. Perevoščikovs uzsvēra, ka šī karte neko nemaina, jo saslimušie ir izolācijā un informēti par pasākumiem, kas viņiem jāveic.

Analizēts arī saslimušo vecums - tie lielākoties ir cilvēki vidējā vecumā. Perevoščikovs skaidroja, ka tas saistāms ar lielo saslimušo ceļotāju skaitu. Proti, ceļo pārsvarā jaunāki un vidēja vecuma cilvēki.

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") pastāstīja, ka mediķi vairs nebrauks uz mājām ņemt analīzes cilvēkiem, kuriem būs viegli simptomi. Viņi pēc iepriekšēja pieraksta ar savām automašīnām varēs doties uz mobilajiem analīžu ņemšanas punktiem.

Vēl nolemts, ka paplašinās testēšanu. Testi tiks veikti arī sociālās aprūpes centros, kā arī slimnīcās - cilvēkiem, kuriem ir respiratorās saslimšanas vai plaušu karsonis, kura izcelsme ir neskaidra. Analīzes veiks arī šo iestāžu darbiniekiem. Ministre uzsvēra: "Tas paredzēts, lai nerastos infekcijas perēkļi, kur cilvēki ir īpaši jūtīgi un viegli ievainojami."

Priekšroku testēšanā varētu dot arī mediķiem, policistiem un robežsargiem, lai viņi saslimšanas gadījumā nenodotu slimību kolēģiem.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti