Tieša runa

Tieša runa: «Par ko liek domāt Grēta Tūnberga?»

Tieša runa

Tieša runa: «Kāpēc partijām nepieciešams finansējuma palielinājums?»

Tieša runa: «Par ko liek domāt Grēta Tūnberga?»

Latviešu 14 gadus vecā klimata aktīviste: Ja neuzdrošināsimies, neko nepanāksim

Ja neuzdrošināsimies, tad arī neko nepanāksim, raidījumā "Tieša runa" runājot par savu iedvesmas avotu - Grētu Tūnbergu, teica 14 gadus vecā klimata aktīviste Austra Krone.

Arī viņa pati piedalās protestos, lai pievērstu cilvēku uzmanību klimata pārmaiņām. "Mums ir jāpievērš uzmanība, lai politiķi, kas sēž lielajos krēslos, kaut ko sāk darīt," sacīja Austra.

Viņa stāstīja, ka jauniešu vidū ir daudz domubiedru, tomēr ir arī daudz tādu, kuri par zinātniskajiem pētījumiem negrib neko dzirdēt. "Man ļoti žēl visu šo cilvēku, jo izpēte ir acu priekšā. Viņiem šķiet labāk vienkārši nepievērst uzmanību," uzsvēra Austra.

Savus protestus viņa adresē visiem, kuri ir vienaldzīgi par klimata pārmaiņām. "Tiem, kuri netic, ka visiem ir jāmainās, katram, kuram ir vienalga, adresēju savu protestu un savu cīņu," skaidroja Austra.

Viņa uzskata, ka Latvijas iedzīvotāji tik ļoti nav satraukušies par klimata pārmaiņām, jo to ikdienā nepiedzīvo. Pārējie diskusijas dalībnieki arī norādīja uz citiem iemesliem.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore, Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne stāstīja, ka klimats nav bijis pietiekami liels jautājums sabiedrības diskursā. Latvijas Riteņbraucēju apvienības vadītājs Viesturs Silenieks, kā arī Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka runāja par to, ka, lai rūpētos par vidi, nozīmīgs ir izglītības līmenis, kā arī finansiālā nodrošinātība.

Diskusijā izskanēja arī aicinājums katram domāt par dažādām lietām, ko pats var darīt, lai kaitētu videi pēc iespējas mazāk, piemēram, braukt ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu, neēst gaļu, šķirot atkritumus, nepirkt jaunas drēbes un tamlīdzīgi. Skolniece Austra uzsvēra, ka tā ir katra paša izvēle, kā rīkoties. Viņa pati cenšas darīt pēc iespējas vairāk. Daudziem viņas draugiem šķiet pilnīgi loģiski, piemēram, šķirot atkritumus, kaut arī viņi netic, ka kaut ko var izdarīt, lai palīdzētu videi.

KONTEKSTS:

Simtiem tūkstoši skolēnu pagājušajā nedēļā kārtējo reizi izgāja ielās visā pasaulē. Jauniešu klimata protestus iedvesmojusi zviedru skolniece Grēta Tūnberga. Pagājušajā nedēļā viņa uzstājās ANO klimata samitā Ņujorkā, pārmetot pasaules līderiem jaunās paaudzes nodošanu un rūpēšanos nevis par nākotni, bet par naudu. Kopā ar 15 citiem jauniešiem Tūnberga arī iesniedza sūdzību ANO pret Franciju, Vāciju, Turciju, Argentīnu un Brazīliju – par rīcības trūkumu klimata jomā, šādi pārkāpjot ANO bērnu tiesību konvenciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt