«Latvenergo» lūdz pārbaudīt informāciju par klientu datu bāzes noplūšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valsts uzņēmums "Latvenergo" pirmdien, 10.septembrī, vērsies Datu valsts inspekcijā (DVI) un Valsts policijā ar lūgumu pārbaudīt iespējamu datu noplūdi.

"Latvenergo" komunikācijas direktors Andris Siksnis.
00:00 / 00:22
Lejuplādēt
TV3 raidījums "Nekā personīga" svētdien, 9.septembrī, ziņoja, ka ir personas, kas šovasar piedāvājušas politiskajām partijām iegādāties datu bāzi, kurā it kā apkopota "Latvenergo" klientu kontaktinformācija, tajā skaitā mobilo tālruņu numuri. Par šo datu bāzi partijām prasīti 80 000 eiro.

 

Tikmēr "Latvenergo" pārstāvji ir pārliecināti, ka uzņēmuma klientu datu bāze nav noplūdusi, komentē "Latvenergo" komunikācijas direktors Andris Siksnis.

"Protams, ka mēs sekojam mūsu datu plūsmai sistemātiski, un neesam konstatējuši ārēju iejaukšanos mūsu datu bāzēs. Tādēļ uzskatām, ka nav pamata domāt, ka varētu būt notikusi nesankcionēta datu iegūšana. Nešaubīgi, ka mēs, iegūstot tādu informāciju kā vakar vakarā televīzijas pārraidē, analizējam to, ko mēs varam darīt," teica Siksnis.

Uzņēmums ar lūgumu pārbaudīt iespējamu datu noplūdi vērsies Valsts policijā un DVI. Inspekcija līdz šim nebija saņēmusi sūdzības par iespējamu datu noplūdi no "Latvenergo". Saistībā ar raidījumā izskanējušo informāciju inspekcija sākusi pārbaudi, lai noskaidrotu lietas faktiskos apstākļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti