De Facto

Vai politiķi būs gatavi atbalstīt skaidras naudas ierobežojumus?

De Facto

Ieskats 21. februāra "De Facto" tematos

"Latvenergo" korupcijas lietā tiesātais Meļko kārto lielu darījumu Jūrmalā

«Latvenergo» korupcijas lietā tiesātais Meļko pavīd lielā darījumā Jūrmalā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vairāki uzņēmēji piedāvā Jūrmalas pilsētai piegādāt siltumu no vēl neuzceltas šķeldas koģenerācijas stacijas, kas atņemtu darbu pašas pilsētas tikko pabeigtai šķeldas katlu mājai, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto".

Runa ir par siltuma piegādi Kauguru mikrorajonā. Novembra sākumā kompānija "KSER" nosūtīja uzņēmumam "Jūrmalas siltums" līguma projektu, kurā izteica vēlmi slēgt līgumu uz desmit gadiem. "Jūrmalas siltums" vadītājs Zigurds Starks to neparakstīja un aizgāja no darba.

"Domes priekšsēdētājs mani četrreiz sauca, lai parakstu. Četrreiz!" saka Starks.

Viņš uzskata, ka no piedāvājuma jāatsakās, jo tas atņemtu gandrīz visu jaudu jaunajai pašvaldības katlu mājai, kas uzbūvēta, ņemot septiņu miljonu eiro kredītu.

Domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (Zaļo un zemnieku savienība) noliedz, ka būtu licis Starkam parakstīt līgumu. Truksnis vēlējies, lai Starks runātu ar investoriem par abpusēji pieņemamu risinājumu.

Viena tikšanās notika restorānā "Jūra" pie Dzintaru koncertzāles. Tajā piedalījās Truksnis, Starks un investoru pārstāvis Aigars Meļko. Pēdējais plašāk zināms kā bijušais "Latvenergo" viceprezidents, kurš apsūdzēts par kukuļņemšanu lielos energoiepirkumos. Janvārī pirmās instances tiesa Meļko par neatļautu labuma pieņemšanu piesprieda naudas sodu.

"Man tas tajā brīdī pat nebija zināms," par Meļko statusu kriminālprocesā saka Truksnis.

Viņš gan saka, ka "cilvēki, kam nav labs tēls", nedrīkst diskreditēt labas idejas. Vienošanās ar privātajiem esot laba ideja, jo varot samazināt apkures tarifus jūrmalniekiem.

Kompānijas "KSER" valdes loceklis Dmitrijs Artjušins "De facto" skaidro, ka Meļko piesaistīts kā pieredzējis konsultants.

Kompānijas "KSER" īpašnieki ir Gundars Šternbergs un "Luxtrade". "Luxtrade" pieder Haraldam Balodim - viņš iepriekš pavīdējis pasažieru vilcienu iepirkumos kā kompānijas "Hyundai" pārstāvis un organizējis siltuma piegādes biznesu Tukumā. Bez Baloža "Luxtrade" īpašnieki ir Artjušins un firma "Bepo", kuras vienīgais īpašnieks ir par Latvijas basketbola ģenerāli neformāli dēvētais Valdis Valters.

"Jums tur nevajag sevišķi iespringt pagaidām," telefonsarunā ar "De facto" saka Valters.

Viņš uzskata, ka no "Jūrmalas siltuma" aizgājušais Starks taisa nevajadzīgu ažiotāžu. "Pagaidām mums ir tikai ieceres, bet Jūrmalā, ziniet, kā ir ar iecerēm," nosaka Valters.

Apņemšanās pirkt noteiktu siltuma apjomu noteiktu gadu skaitu var radīt konkurences likuma pārkāpumu. Tā "Jūrmalas siltumam" atbildējusi Konkurences padome. No otras puses: enerģētikas likums paredz – no privāta ražotāja siltumu var pirkt, ja tas ir lētāks.

Jaunais "Jūrmalas siltuma" vadītājs Valdis Vītoliņš pagaidām konkrētas cenas neesot redzējis. Kamēr nebūs no investoriem saņemts pilnīgāks piedāvājums, viņš nevar lemt par tālāku sadarbību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti