«Lattelecom» interneta traucējumus izraisīja IP adrešu sistēmas avārija

Sestdien, 26. maijā, no plkst. 18:04 Latvijas teritorijā “Lattelecom” tīklā bija novērojami interneta piekļuves traucējumi, kas skāra vairāk nekā 80 000 interneta un interaktīvās TV klientu un ko izraisīja IP adrešu izdales sistēmas avārija, informēja “Lattelecom”.

Ekspertiem izdevās problēmu identificēt un atrisināt dažu stundu laikā, pakāpeniski atjaunojot pakalpojumus.

Tīkla problēmas bija saistītas ar negaidītu IP adrešu izdales sistēmas avāriju, kas divu stundu laikā tika novērsta. Šāda veida liela apjoma ietekmes avārijas izraisa ilgstošu sistēmu pārslodzi, kas prasa vairākas stundas, lai visiem klientiem pakalpojumu darbība tiktu atsākta pilnībā, paziņojumā medijiem skaidroja uzņēmums.

Tādēļ arī, vienlaikus lielam skaitam klientu mēģinot restartēt ierīces un sazināties ar klientu apkalpošanas speciālistiem, zvanot 177 vai dodoties uz mājaslapu, radās liels ienākošo pieprasījumu skaits, un tā rezultātā pārslodze, kas traucēja sazināties ar
“Lattelecom”, norādīja uzņēmums.

Naktī sistēmu darbība un pakalpojumu piegāde tika pilnībā atjaunota. Ja klientiem ir novērojami Interaktīvās televīzijas darbības traucējumi, “Lattelecom” lūdz restartēt ierīces.

“Traucējumu laikā ir iegūti arī sistēmu darbību raksturojošie tehniskie ieraksti, lai veiktu precīzāku analīzi un izstrādātu risinājumus, kas ierobežotu šādu incidentu iestāšanos nākotnē,” norādīts paziņojumā.

Saistītie raksti
1 komentārs
Anonīms lietotājs 11767
Interaktīvā TV nav joprojām,jau pagājušas 24 h,nets uzradās.Startē cik gribi,nekas labs nenotiek.Pamēģini aizkavēt maksājumu siem,uzreiz soda naudas klāt.Kā būs soreiz, par traucējumiem iekasēs pilnu maksu?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti