Latkovskis: Tagad jādiskutē nevis par bēgļu uzņemšanu, bet gan par viņu integrāciju

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība)  aicināja komisijas deputātus beigt diskusijas par valdības jau pieņemto lēmumu uzņemt Latvijā 250 patvēruma meklētājus no kara Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstīs, bet gan domāt  par viņu integrāciju. 

Sākoties Saeimas rudens sesijai, aktuālajam bēgļu uzņemšanas jautājumam nu pievērsusies arī par šo jomu atbildīgā Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija.

Tuvākajās nedēļās tās deputāti iecerējuši apmeklēt patvēruma meklētāju izmitināšanas centru "Mucenieki" un uzklausīt darba grupas bēgļu uzņemšanai vadītāju Ilzi Pētersoni-Godmani.

Komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis aicināja kolēģus apzināties, ka 250 bēgļu uzņemšana esot tikai sākums. Tāpēc viņš mudināja nevis diskutēt par šo valdības jau pieņemto lēmumu, bet gan domāt, kā bēgļus integrēt Latvijas sabiedrībā.

Latkovskis aicināja komisiju pievērsties šim  jautājumam “diezgan pamatīgi, pragmatiski”, nevis “brukt virsū valdībai – vai viņi zina to, vai zina to, nu viņi nezina atbildes uz tiem neskaitāmiem jautājumiem, kas mums uzkrituši”.

Neatkarīgi no mūsu attieksmes pret to, vai 250  bēgļi ir vai nav jāuzņem, šobrīd tā ir realitāte un “ar viņiem būs jānodarbojas”, uzsvēra komisijas vadītājs.

Jābeidz šajā jautājumā izrādīties un kārtot savus politiskos rēķinus, “jo – ja mēs nespējam būs saliedēti arī politiskajā līmenī, tad nu nav vērts..”, pauda Latkovskis.

Latkovskis: Tagad jādiskutē nevis par bēgļu uzņemšanu, bet gan par viņu integrāciju

Jau ziņots, ka valdība jūlijā vienojās par 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā divu gadu laikā. Pret to gan iebilst Nacionālā apvienība, kas draudēja šo lēmumu apstrīdēt Satversmes tiesā un paziņoja, ka jautājums par bēgļu uzņemšanu jāizskata Saeimai.

Pēcāk koalīcijas partijas vienojās - ja nākotnē būs plāns uzņemt jaunus bēgļus, tad šis jautājums būs jāskata plašāk – ne tikai valdībā, bet arī parlamentā.

Savukārt  augusta nogalē  Straujuma solījusi Nacionālās apvienības (NA) pārstāvjiem, ka nākamajos piecos gados Latvija patvēruma meklētājus no citām Eiropas Savienības valstīm brīvprātīgi neuzņems. Šādu solījumu gan varētu būt grūti izpildīt, ja neizdosies apturēt bēgļu plūsmu no konflikta zonām Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā, norādīja politiķe.

Eiropā lielā bēgļu plūsma tiek saistīta ar nerimstošajiem konfliktiem gan Sīrijā, gan daudzās Āfrikas valstīs. Taču šo procesu vēl sarežģītāku padara kontrabandisti, kuri, īpaši Lībijas krastos, par bargu naudu pārdod vecas laivas glābiņu meklējošajiem un cilvēku pilnas sūta tās ūdeņos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti