Rīta intervija

Intervija ar VID vadītāju Ināru Pētersoni

Rīta intervija

Intervija ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu

Ilmārs Latkovskis: Repatriācijas likuma pieņemšanu labāk nesasteigt

Latkovskis: Repatriācijas likuma pieņemšanu labāk nesasteigt

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība) atzīst, ka Saeima jau pārāk ilgi strādā pie tā, kā motivēt ārzemēs dzīvojošos tautiešus atgriezties Latvijā, tomēr, lai to izdarītu vislabāk, Repatriācijas likuma pieņemšanu nevajadzētu sasteigt. 

Viņš norādīja, ka Repatriācijas likuma pieņemšana kavējas, bet tagad no likuma redakcijas pazudis arī galvenais iemesls, kāpēc to vēlējās mainīt – priekšlikums materiāli atbalstīt tos, kas aizbraukuši no Latvijas pēc 1990.gada un tagad vēlas atgriezties.

Pašlaik likums paredz pārcelšanās pabalstus tikai tiem, kas aizbraukuši pirms 1990. gada.

Latkovskis atzina, ka šajā reemigrācijas plānā būs jāatrod saprātīgs līdzsvars, lai cilvēkiem palīdzētu atgriezties un nediskriminētu viņus, salīdzinot ar tiem, kas aizbraukuši pirms 1990.gada, un lai tajā pašā laikā neradītu spriedzi un neapmierinātību tiem, kas dzīvo un strādā Latvijā un maksā nodokļus.

Latkovskis arī  pauda pārliecību, ka likumu nevajag sasteigt, iespējams, pat pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu uz otro lasījumu, jo steidzoties “nekas labs tur nebūs”.  

Lai diskutētu par ārzemēs dzīvojošo tautiešu plāniem un motivāciju atgriezties Latvijā, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas trešdien, 2.martā, sanāks uz kopsēdi, informēja Saeimas Preses dienests.

"Nākas secināt, ka jaunā Repatriācijas likuma projektā ir aiz kokiem pazudis mežs. Sākotnēji Iekšlietu ministrija to virzīja saistībā ar reemigrācijas plānu. Bija doma, ka arī pēc 1990.gada Latviju atstājušie, ja vēlas atgriezties, varēs pretendēt uz materiālo atbalstu. Tagad tas viss no projekta pazudis kopā ar tā jēgu," pirms gaidāmās sēdes uzsvēra  Latkovskis.

"Protams, ka būtu bezjēdzīgi apmaksāt biļetes repatriantiem, kuriem pēc tam Latvijā būtu jādzīvo bez darba un no pabalstiem. Ir jāsaprot, ko darīt ar no jauna topošo Repatriācijas likumu, lai tas veicinātu gudru, uzņēmīgu un patriotisku cilvēku atgriešanos Latvijā," pauda Latkovskis.

Komisijas uz kopsēdi aicinājušas Ārlietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Iekšlietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjus, kā arī pārstāvjus no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta, Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Eiropas Latviešu apvienības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti