Latkovskis atkāpjas no Saeimas Saliedētības komisijas vadītāja amata

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

No amata atkāpies Saeimas Saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība), paziņoja pats deputāts.

Savu atkāpšanos no komisijas vadītāja amata deputāts skaidro ar atsevišķu koalīcijas un opozīcijas komisijas deputātu ultimatīvu prasību publiski paziņot vēl pirms Saeimas plenārsēdes savu balsojumu par likumprojektu "Grozījums likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”. Viņš šādu prasību uzskata par spiedienu un klaju neuzticības izteikšanu viņam kā komisijas vadītājam. "Man tādas politiskās manipulācijas ir kategoriski nepieņemamas," norāda Latkovskis, piebilstot, ka lēmums par atkāpšanos nav bijis viegls.

"Pieņemt tik krasu lēmumu man liek apstākļi, ka attiecībā uz konkrētā likumprojekta konkrētu risinājumu, tāpat kā dažos citos jautājumos, jau iepriekš biju paudis savu īpašo viedokli Nacionālās apvienības (NA) frakcijā. Esmu gandarīts, ka NA frakcijā tas ticis uztverts ar sapratni un kā diskutējami jautājumi," norādīja Latkovskis. Viņš arī ar nožēlu konstatēja, ka citu frakciju, tostarp koalīcijas deputāti, šo pozīciju centušies izmantot starpfrakciju spekulācijām par amatiem.

"Līdz šim savus uzskatus neesmu pakļāvis politiskajām spēlēm un negrasos to darīt arī turpmāk. Savos uzskatos un lēmumos nevados nedz no vēlmes saglabāt komfortablu dzīvi frakcijā, nedz no vēlmes noturēties komisijas priekšsēdētāja amatā," paziņoja nu jau bijušais komisijas vadītājs, vienlaikus piebilstot, ka turpinās darbu komisijas sastāvā.

Viņš arī norādīja, ka uzskata par neiespējamu piedalīšanos ceturtdienas balsojumā par grozījumiem likumā par svētku un atceres dienām, kas paredz noteikt 16.martu par leģionāru atceres dienu.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisija atbalstīja likumprojektu, kas paredz 16.martu noteikt par leģionāru atceres dienu. Paredzēts, ka Saeima par likumprojektu balsos ceturtdien.

16.martu kā latviešu leģionāru atceres dienu jau kopš 1952.gada atzīmē trimdas latviešu organizācija "Daugavas vanagi".

1998.gadā 6.Saeima 16.martu noteica par oficiālu leģionāru atceres diena, taču divus gadus vēlāk Saeima 16.martu svītroja no atzīmējamo dienu saraksta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti