Dienas ziņas

Rundāles pils muzejam – 50

Dienas ziņas

Rīgas dome gatavojas pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanai

Latgales vidusskolēni sacenšas militārajās stafetēs

Latgales vidusskolēni sacenšas militārajās stafetēs

Latgales vidusskolu jaunieši piedalījās Zemessardzes rīkotās sacensībās, pildot īpašus uzdevumus, pārbaudot savas zināšanas, tehniskās prasmes un arī fizisko sagatavotību. Šāda stafete ļauj uz vairākām stundām iejusties karavīra ikdienā, iepazīt militārā dienesta īpatnības un varbūt nākotnē arī izvēlēties dienēšanu armijā.

Spītējot laikapstākļiem, stipram lietum mijoties ar sauli, Rēzeknes novada Lūznavā bija ieradušies Latgales vidusskolu jaunieši, lai piedalītos militārajās stafetēs. Tās notika jau tradicionālo atvērto durvju dienu laikā, ko rīko tur bāzētais Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljons.

Pēc karavīru uzmundrinājuma uzrunām skolēni devās mēroties spēkiem septiņās pieturvietās, iemēģinot roku gan šaušanā un improvizētā granātas mešanā, gan pārbaudot savas zināšanas par Latvijas vēsturi un pirmās palīdzības sniegšanā. Savukārt īsts fiziskās sagatavotības pārbaudījums izrādījās pārceltuve, kur bija jāpārvar ūdens šķērslis.

“Tur sanāca tehniskas ķibeles. Bet nu, tur bija visjautrāk pagaidām. Bija karabīnei stiprinājums par stipru saskrūvēts, un nebija iespējas to ātri atskrūvēt vaļā,” pastāstīja Rēzeknes tehnikuma audzēknis Ingus Āboltiņš, piebilstot, ka laikapstākļi netraucēja: “Tas jau labāk, ka lietus līst. Jautrāk.”

“Mums iet ļoti raiti. Lielāko daļu stacijās mēs esam pirmie. Un ir jautri! Kas mums visvairāk patika? Šaušana! Mūsu komandai visvairāk patika šaušana, kā arī granātas mešana,” pastāstīja Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēns Norberts Kokorevičs.

Militārās stafetes ir iespēja nedaudz iejusties karavīru ikdienā, kas nereti rezultējas ar interesi nākotni saistīt ar profesionālo militāro dienestu. Arī šoreiz vairāki uzrunātie skolēni bija apņēmības pilni nākotnē kļūt par dzimtenes sargiem.

“Jau skolas laikā, kad mums bija tās pirmās reizes, kad pie mums brauca zemessargi un NBS, jau no tā laika man iepatikās militārā lieta. Un šis vienkārši pastiprina visu to,” atklāja LLU Malnavas koledžas studente Sigita Bizune.

“Mēs arī skatāmies uz nākotni. Ļoti būtiski ir, ka mūsu rindas papildina jauni karavīri. Iepriekšējo gadu pieredze līdz kovida pandēmijas iestāšanās laikiem – pēc šīm stafetēm vismaz interese no skolu jaunatnes, no vidusskolu pēdējām klasēm noteikti pieauga. Šogad pasākums ir atkal atļauts, nu, tad skatīsimies, kā būs šogad. Domāju, ka nekas jau daudz nemainās,” sacīja bataljona komandieris, pulkvežleitnants Oskars Omuļs.

Tāpat karavīri norādīja, ka šāda veida pasākumi ir papildu komunikācija ar sabiedrību, kas ir īpaši svarīgi pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos. “Manā izpratnē tas laikam ir viens no labākajiem ceļiem, ka mēs aicinām skolas, bērnus, jauniešus piedalīties pasākumos. Bez tam mēs arī komunicējam ar skolu vadību, ar pašvaldībām, ar citāda veida iestādēm, aicinām viņus uz šejieni, pie mums, kur tad mēs stāstām par vienību, par vienības uzdevumiem, par drošību, par drošību Latgalē, ka bruņotie spēki ir gatavi reaģēt, ka bruņotie spēki ir gatavi darboties tā, kā tas ir viņiem paredzēts,” sacīja Omuļs.

Nākamās militārās sacensības gaidāmas vien nākamajā gadā, bet kopumā šobrīd Zemessardzē dien vairāk nekā astoņi tūkstoši karavīru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt