Ārpus Rīgas

Vecpiebalgā apšauba mežu apsekošanas datus; DAP sola turpināt dialogu

Ārpus Rīgas

Eksperti: Mežu īpašnieku balsojums ar zāģi ir pārsteidzīgs

Rēzeknes slimnīca cer attīstīt arī medicīnas tūrismu

Latgales skolu pedagogi skolēnu brīvlaikā iegūst jaunas prasmes

Kamēr skolēniem ir brīvlaiks, pedagogi iegūst jaunu pieredzi, piedaloties starptautiskās konferencēs. Trešdien, 16.martā, Viļānos 70 Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas pedagogi tikās, lai pārrunātu izglītībā izmantojamās metodes. Pirmajā foruma dienā pedagogi uzsvēra, ka Latvijas izglītības sistēmai nepieciešamas jaunas metodes, kā pilnveidot un kvalitatīvāk pasniegt stundas. 

Konferencē ar savu pieredzi pedagoģijā dalījās piecas Latgales izglītības iestādes no Rēzeknes, Dagdas, Riebiņu, Ludzas un Viļānu vidusskolas.

Pedagogi saprot, ka bieži vien mācību metodes realizējas atkarībā no pedagoga izstrādātās filozofijas, pieredzes un valsts izglītības koncepcijas. Pedagogi piekrīt, ka daudzas izglītības metodes vēl no padomju laikiem ir sastopamas arī mūsdienu skolās.

"Krievijas pedagoģija un metodika ir ļoti spēcīga. Mēs redzam, ka prasības ir palikušas tikpat augstā līmenī, mūsu demokrātija aizgājusi demokrātiskā līmenī," teica Ludzas pilsētas ģimnāzijas direktore Dzidra Dukšta. "No katras metodes mēs paņemam kaut ko savu - domu un gaitu un iegūstam jaunu risinājumu."

"Mēs dalāmies ar pedagogiem, kas ir labāks un interesantāks, jo katrs skolotājs strādā pie tā, kā padarīt stundu interesantāku skolēniem. Tiklīdz pārstāj augt kā personība radoši, viņš ir miris kā pedagogs," uzskata Viļānu vidusskolas direktors Pēteris Tretjuks.

Pedagogu sekošana mūsdienīgas izglītības principiem neļauj pieturēties pie vecajām mācīšanas metodēm, kas bija ierastas pirms 20 un 30 gadiem gadiem. Jaunu metožu izmantošana izglītībā maina pašu skolēna domāšanu un viņš pats kļūst par aktīvu izglītības metodes daļu.

Pedagoģe no Baltkrievijas prezentēja savu  metodoloģiju, kas izraisīja arī virkni jautājumu no kolēģiem. "Tradicionālā apmācība pilda pasīva skolēna lomu. Bērni, iegaumējāt? Iegaumējām. Jautā, atbild, bet - ar ko atšķiras jaunās metodes? Lai bērns būtu aktīvs, radošs un lai viņš pats darbotos!" teica skolotāja Jeļena Artimenoka no Baltkrievijas.

Pedagogu konference norisināsies līdz piektdienas pēcpusdienai, vēl kopīgi jāizveido plāns, kā kvalitatīvāk jāvada stundas, kā skolēnu ieinteresēt pievērsties konkrētam priekšmetam un daudz kas cits. Jau pirmā diena liecina, ka šāda veida konferencēm ir jānotiek biežāk nekā reizi gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti