Dienas ziņas

Saeima lemj par valsts budžetu

Dienas ziņas

Dunavā atver feldšerpunktu

"Zaļās jostas" konkursa skates sākas Rēzeknē

Latgales skolēni konkursā darina dabai draudzīgas alternatīvas plastmasas maisiņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Veicināt sabiedrības izpratni par to, cik nelabvēlīgi plastmasa ietekmē vidi, kā arī mudināt bērnudārza un skolas vecuma bērnus un jauniešus rast alternatīvas plastmasas maisiņu izmantošanai. Ar šādu mērķi uzņēmums "Zaļā josta" šogad organizē konkursu "Es sāku ar sevi – tīrai Latvijai!". Nupat Rēzeknē notika konkursa pirmā reģionālā skate, kur no otrreizējiem materiāliem darinātus maisiņus un somas prezentēja gandrīz 60 komandas no vairāk nekā 30 Latgales un tās apkārtnes izglītības iestādēm.

Rēzeknes 4. vidusskolas zālē pulcējušies vairāki simti bērnudārzu un skolu audzēkņi no visas Latgales, kā arī Kokneses un Pļaviņām. Viņi visi ir konkursa "Es sāku ar sevi – tīrai Latvijai!" pirmās reģionālās skates dalībnieki, kas cits citam atrāda unikālus no otrreizējiem materiāliem pašu veidotus maisiņus un somas, ko var izmantot plastmasas maisiņu vietā. Šāda veida konkursu visā Latvijā pirmo reizi organizē uzņēmums "Zaļā josta". Skati atklāj mazākie konkursa dalībnieki.

"Mūsu vēstījums visiem cilvēkiem ir: katrs no mums var būt dabas sargātājs, kurš mīl to, kas mums vērtīgs," sacīja Kokneses pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" audzēkne Elisa.

Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādes "Namiņš" latviešu valodas skolotāja Linda Gevaļa atzīmēja: "Mēs arī bērnudārzā atsevišķi kārtojam papīru, mums ir atsevišķas atkritumu tvertnes, atsevišķi baterijas tiek vāktas. Mūsu ideja ir tāda, ka mēs parādām, kā ātri var izveidot somu no lakata."

Konkursa galvenais uzdevums ir izpētīt, kādi ir dabai draudzīgākie risinājumi iepirkumu iesaiņošanai, lai pēc iespējas vienkāršākā un radošākā veidā aizstātu līdz šim pārlieku daudz lietotos plastmasas maisiņus.

Bērnudārzu grupiņu un skolu komandas idejas lielākoties saistītas ar mājsaimniecībā vairs nevajadzīgām un nolietotām drēbēm un lietām.

"Mēs neatstājam tos maisiņus sev, mēs dāvinām tos pie veikaliem, Pļaviņu zaļajā tirgū," sacīja Pļaviņu novada ģimnāzijas skolniece Kate Kondrāte.

"Zaļā josta" uzsver, ka galvenā ideja ir ne tikai mudināt skolēnus radoši izpausties un rast alternatīvas plastmasas maisiņiem, bet radīto atkritumu apjoma samazināšanā iesaistīt arī viņu ģimenes un sabiedrību kopumā. Aizvien cilvēkiem ir jāskaidro, kā vidi ietekmē tieši plastmasas izstrādājumi.

"Plastmasa dabīgā veidā sadalās daudzos gadu simtos. Tas ir galvenais piesārņojuma avots gan pie mums Latvijā, gan arī citviet pasaulē. Lielākie veikalu tīkli jau pirms noteikumu spēkā stāšanās, ka bezmaksas plānos maisiņus vairāk nedala," teica "Zaļās jostas" pārstāve Laima Kubliņa.

Reģionālās skates vēl līdz 11. aprīlim norisināsies arī Rīgā, Ventspilī un Valmierā, savukārt to laureāti aprīļa nogalē tiksies konkursa galvenajā kārtā. Kopumā pieteikušās 187 komandas jeb 1191 bērns un jaunietis no vairāk nekā 130 izglītības iestādēm.

Par to vai, konkurss notiks arī nākamgad, "Zaļā josta" vēl domā. Taču ir iecerēts parocīgākos maisiņus ražot plašākā mērogā, lai tos ikdienā varētu lietot katrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti