Dienas ziņas

Karavīrus baros ar Latvijas produktiem

Dienas ziņas

Lielvircavas kultūras nama pirkšanai naudu nedod

Skolēnus izglīto par aizsardzības jautājumiem

Latgales skolās atšķirīga interese par tikšanos ar NATO spēku karavīriem

Latgales skolās ir atšķirīga interese par tikšanos ar NATO spēku karavīriem - kamēr vienās skolnieki pulcējas, citās atsaucība ir mazāka.

Lekcijas, ko organizē Aizsardzības ministrija (AM) sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), šogad tiks aizvadītas kopumā 130 skolās. Projekts īstenots jau vairākus gadus, un interese par to turpina pieaugt.

"Ir arī pamatskolas, kas ir ieinteresētas, un šogad pat bērnudārzi jautāja uz Lāčplēša dienu, vai viņi var redzēt īstu karavīru. Viņi toties grib, lai mazie arī apskatās, kas ir karavīra mugursomā'," sacīja Aizsardzības ministrijas pārstāve Sintija Oškalne.

Rēzeknes novada Tiskādu vidusskolā uz lekciju pulcējās vidusskolas klases, kas arī ir projekta pamata mērķauditorija gan tāpēc, ka pēc vidusskolas skolēniem var rasties interese saistīt savu dzīvi ar militāro karjeru, gan izglītojošu iemeslu dēļ – skolēni par dažādiem ar aizsardzību saistītiem jautājumiem jau var spriest un debatēt.

Galvenais jaunums šī gada lekcijās ir tas, ka tajās izlases kārtā piedalās arī sabiedroto karavīri.

Skolēnu atsaucība un ieinteresētība notiekošajā dažādos reģionos ir vērtējama atšķirīgi.

Piemēram, Tiskādu krievvalodīgajā vidusskolā vien neliela daļa skolēnu lekcijā piedalījās ar entuziasmu un iesaistījās diskusijās ar ciemos atbrukušajiem karavīriem no ASV 173. brigādes. "Es domāju, ka dažiem ir ļoti interesanti uzzināt, ar ko nodarbojas ārzemēs karaspēki, bet dažiem laikam jau gribējās ātrāk mājās," notikušo komentē 11.klases skolnieks Romāns.

Karavīri iespēju tikties ar skolēniem vērtē pozitīvi un lielākoties līdz šim jutuši pretimnākošu attieksmi. "Mums jāļauj bērniem zināt, ka mēs esam šeit ar saviem sabiedrotajiem latviešiem un citām NATO valstīm. Mēs strādājam kopā un strādājam labi kopā," norāda ASV 173.brigādes karavīrs Bendžamins Elizalde.

Projekts turpināsies arī citās Latvijas skolās. Skolēnu izglītošana par valsts aizsardzības jautājumiem likumsakarīgi iekļaujas arī jaunajā valsts aizsardzības modelī, jo viena no tā pamatnostādnēm ir nacionālo spēku stiprināšana, kas var tikt realizēta tikai ar jauniešu līdzdalību.

Jau vairākus gadus Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem organizē lekcijas Latvijas skolās. To mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari, Latvijas dalību NATO un kolektīvo aizsardzību, kā arī veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti