Latgales pašvaldību vadītāji pārvietošanās ierobežojumus neuzskata par nepieciešamiem

Latgales pašvaldību vadītāji neuzskata par nepieciešamiem ieviest pārvietošanās ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai. Rēzeknes, Līvānu un Balvu novados cilvēki ir piesardzīgi un ievēro jau esošos drošības pasākumus. Pašvaldību vadītāji uzskata, ka pārvietošanās ierobežojumi izsauks tikai negatīvu attieksmi no iedzīvotājiem. 

Latgales pašvaldību vadītāji neuzskata par nepieciešamiem pārvietošanās ierobežojumusLinda Spundiņa

Pirmdien Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (“Saskaņa”) piedalījās attālinātā sanāksmē ar veselības ministri Ilzi Viņķeli (“Attīstībai/Par!”), Valsts policijas (VP) darbiniekiem un citu pašvaldību pārstāvjiem par Covid-19 izplatību Latgales reģionā. No Latgales pašvaldību vadītājiem izskanēja viedoklis, ka valdībai nevajadzētu pieņemt stingrākus ierobežojumus, kas ietekmētu pārvietošanās kustību. Bartaševičs norādīja, ka, pieņemot šādu lēmumu, jāņem vērā vairāki faktori.

“Vai policija spēs nodrošināt [uzraudzību] tādā apjomā, kas dos pozitīvu rezultātu. Tas ir pirmais. Otrais – vajag ņemt vērā arī mūsu cilvēku psiholoģiju. Tikko kā mēs sākam runāt par kaut kādiem ierobežojumiem, tad cilvēkiem gribēsies pārkāpt likumus un attiecīgi tas izsauks kaut kādus konfliktus. Bet vai ar šo ierobežojumu mēs sasniegsim plānoto mērķi,” bažas pauda Bartaševičs.

Rēzeknes domes vadītājs uzskata, ka šādi ierobežojumi nesasniegs vēlamo mērķi. Viņš norādīja, ka jau šobrīd Rēzeknes iedzīvotāji daudz mazāk pārvietojas, ņemot vērā jau esošos ierobežojumus.

Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods (Zaļo un Zemnieku savienība) atzīmēja, ka pašvaldības iedzīvotāji ievēro noteiktos ierobežojumus un ir piesardzīgi, tāpēc pārvietošanās ierobežojumi novadā nav nepieciešami.

Vaivods skaidroja: “Līvāni ir rūpniecības centrs padomju laikā un arī tagad. Pie mums strādā no Jēkabpils, Daugavpils, Preiļiem un visas apkārtnes brauc. Es domāju, ka uz ražošanu nekādā gadījumā nedrīkst būt pārvietošanās ierobežojumi. Tas ir vairāk par ikdienas [pārvietošanos], bet šeit uz vietas cilvēki ir piesardzīgi.”

Arī Balvos iedzīvotāji pret ierobežojumiem izturas atbildīgi, norādīja novada mērs Aigars Pušpurs (Zaļo un Zemnieku savienība). Viņš neatbalsta to, ka tiktu ierobežota pārvietošanās kustība.

“Svarīgākais jau ir tas, vai būtu tam lēmumam tāds gala iznākums, jo to praktiski nevarētu pārbaudīt. Es pieļauju, ka lauku ceļu ir tik daudz, ka uz katra ceļa neuzliks policistu un nepārbaudīs cilvēku pārvietošanos. Līdz ar to tas izsauks tikai negatīvāku attieksmi no iedzīvotājiem,” bilda Pušpurs.

Latgales pašvaldību aptaujātie pārstāvji sacīja, ka Covid-19 izplatība šobrīd ir salīdzinoši vienmērīga, bez īpašiem uzliesmojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt