«Latgales partiju» vadīs Aldis Adamovičs; diskutē par partneri Saeimas vēlēšanās

Piektdien, 18.maijā Preiļos "Latgales partijas" kongresā par "Latgales partijas" valdes priekšsēdētāju uz turpmākajiem diviem gadiem ievēlēts Saeimas deputāts Aldis Adamovičs, kurš šajā amatā nomainījis Daugavpils pilsētas domes deputātu Jāni Lāčplēsi.

Lāčplēsis turpmākos divus gadus pildīs "Latgales partijas" līdzpriekšsēdētāja pienākumus.

"Latgales partijas" valdē kongresa delegāti ievēlējuši arī Ludzas novada deputāti Alīnu Gendeli, Viļakas novada domes priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu, Dagdas novada pārstāvi Aivaru Plotku, Preiļu novada domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu un Daugavpils novada domes deputāti Janīnu Kursīti.

No jauna valdē ievēlēta Kursīte un Plivda, kas tajā nomainījušas Zilupes novada domes priekšsēdētāju Oļegu Agafonovu un Ivaru Silkānu.

Diskutējot par partnera izvēli 13.Saeimas vēlēšanām, kā iespējamās alternatīvas tika izskatītas līgumu slēgšanas ar "Jauno Vienotību" vai Reģionu apvienību.

Runātāji uzsvēra, ka "Latgales partija" nedrīkst veidot apvienību ar partneriem, bet gan jāslēdz līgums par sadarbību, jo vēlētājiem ir svarīgi saprast, ka "Latgales partijas" deputāti nestartē svešas partijas sarakstā.

Tā kā svarīgi ir zināt arī potenciālā partnera viedokli, kongresā tika uzticēt izdarīt partnera izvēli partijas valdei. Tāpat valdei uzticēja apstiprināt pretendenta sarakstu startam Saeima vēlēšanās.

Kā potenciālie pretendenti startam Saeimas vēlēšanās no "Latgales partijas" kongresā tika minēti Saeimas deputāts Aldis Adamovičs, Ludzas novada deputāte Alīna Gendele, Daugavpils novada domes deputāte Janīna Kursīte, Veselības un sociālo pakalpojumu centra "Dagda" vadītājs, bijušais Krāslavas rajona pašvaldības priekšsēdētājs Andris Badūns, kopumā seši līdz astoņi cilvēki.

Adamovičš uzstājīgi aicināja startēt Saeimas vēlēšanās arī Daugavpils domes deputātu Jāni Lāčplēsi, kurš pagaidām nav pieņēmis galīgo lēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti