Latgales mazpulcēni tiekas ikgadējā pasākumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai apmainītos ar idejām un smeltos iedvesmu jauniem darbiem, piektdien Rēzeknē ar saviem roku darinājumiem un pašaudzētiem dārza labumiem uz ikgadēju pasākumu tikās mazpulcēni no Latgales malu malām.  

“Mēs šodien atvedām rokdarbus, laimīgās govs sieru, ķiplokus,” uz Rēzekni atvestos un tirgošanai izliktos pašdarinājumus izrādīja Dagdas mazpulku dalībniece Daniela, kas mazpulcēnos darbojas jau trīs gadus.

Es iemācījos daudz ko, man tas ļoti patīk, un katru gadu es attīstu savas zināšanas, piemēram, es jau zinu, kā audzēt pareizāk aitas, kā sekot tomātiem, un es esmu pati izaudzējusi koku,” stāstīja Daniela.

Vairāk nekā 100 mazāki un lielāki mazpulcēni nu Latgales malu malām tikās Rēzeknē Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”, kur noritēja Latvijas Mazpulku „Projektu forums-2014”.

Mazpulku dalībnieki te varēja izrādīt un tirgoties ar savām pašu audzētajām dabas veltēm, kā arī pašdarinātajiem rokdarbiem. Mazo tirgoties gribētāju galdus rotāja adītas zeķes, ķiploku virtenes, pašcepti pīrādziņi un kūciņas, savāktās tējas un valsts svētkiem par godu sarkanbaltsarkanas izšūtas un tamborētas nozīmītes.

“Es esmu atvedis bišu maizi, medu un sveces, bites paši audzējam - ir 200 stropi un vēl būs piecdesmit saimes. Es palīdzu mammai, medu atvākoju un arī griežu medussviedi,” stāstīja desmitgadīgais Elvis no Kalupes. Šī tirgošanās pieredze nav viņam pirmā, jo mazpulcēns esot jau trešo gadu.

Biedrība "Latvijas Mazpulki" kā latviešu ārpusskolas jaunatnes organizācija pēc ASV lauku jaunatnes līdzīgas organizācijas parauga dibināta vēl „Ulmaņlaikos” ar mērķi radīt jaunatnē interesi par lauksaimniecību lauku sētā.

Septiņpadsmit gadus vecā Laura mazpulkā darbojas jau no piecu gadu vecuma, un tas viņai jau ir kļuvusi par ikdienu.

“Es palīdzu organizēt darbu mazpulkā, palīdzu gan skolotājai, gan darbā ar bērniem, vadu lielus pasākumus, un pagājušajā gadā esmu izcīnījusi goda nomināciju, tas ir augstākais apbalvojums mazpulkos, kad tu vari iegūt sudraba karotīti ar uzrakstu „Mazpulki augsim Latvijai”,” stāstīja Laura.

Šobrīd Laura ir Rēzeknes mazpulka priekšsēdētāja. ”Manuprāt, es tā varu arī savu karjeru mazliet papildināt un uz skatuves brīvi justies,” atklāja Laura.

 “Mazpulkos ir  bērni, kas mīl savu dzimto vietu, kas ir patrioti savai vietai, kur viņi dzīvo savai Latvijai, jo viņi rūpējas par skaistu sakoptu vidi,” skaidroja Rēzeknes mazpulka vadītāja Dzintra Gribuste, atklādama, ka, darbojoties mazpulcēnos, bērni kļūstot atvērtāki.

 “Ja viņi atnāk pie manis pilnīgi nerunīgi, mammām pie rociņām turēdamies, tad nepaiet ne pilns mēnesis vai divi, kad viņi ir brīvi un viņi ir laimīgi, ka mamma aiziet to stundiņu, kamēr notiek nodarbības. Te viņi mācās gan publiski uzstāties, gan stāstīt draugiem par padarīto, gan radošajās darbnīcās strādāt. Un viņi cenšas viens otru pārsteigt, jo katra diena ir savādāka, tāpēc viss tas radošums, tās idejas, kas nāk no bērniem, tiek izmantotas un pielietotas mazpulcēnos...” stāstīja Gribuste.

Lai arī Rēzeknē ir tikai viens mazpulks, kopumā tieši Latgale esot visvairāk  apdzīvota ar mazpulkiem.  

Šogad Latvijas mazpulki svin 85. gadadienu, bet aktīvāk šī kustība atsākusi darboties pēc Atmodas laika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti