Dienas ziņas

Bauskas pilī Latvijas vīnogu izstāde

Dienas ziņas

Baltkrievijas dienas Aucē

Pedagogiem pasniedz N. Rancāna balvu

Latgales izcilākajiem pedagogiem pasniedz Rancāna balvas

Pirms trim gadiem Latgalē iedibināta tradīcija pasniegt slavenā sabiedriskā darbinieka Nikodema Rancāna balvu izcilākajiem pedagogiem. To piešķir pamata, vidējās, kā arī augstākās izglītības iestāžu pedagogiem par ievērojamu ieguldījumu jo īpaši latviskās un latgaliskās kultūras un tradīciju ieaudzināšanā. Ik gadu apbalvojumam pieteikto pedagogu skaits pieaug.

Šogad Nikodema Rancāna balvai pirmoreiz pieteikti 30 pedagogi, kas pierāda, ka balva reģiona izglītības darbinieku vidū kļūst arvien nozīmīgāka.

Kopumā šogad tika pasniegtas astoņas balvas dažādās nominācijās un divas specbalvas, vienu no kurām šogad ieguva vidusskolas skolotāja un režisore Anita Ločmele, kas ir lugu sērijas “Ontins i Anne” autore.

Pasākuma laikā vairākkārt apspriests jautājums par pirms vairākiem gadiem Latgalē izstrādāto novadmācības programmu, kuras mērķis būtu izglītojamajiem piedāvāt padziļināti apgūt dzimtā novada vēsturi un attīstību, Latgales gadījumā – arī latgaliešu valodu.

"Man prieks, ka ir daudz skolotāju, kas saņem balvas tieši par latgalisko elementu arī šodien. Es ceru, ka tas ļaus valdībai, un konkrēti Izglītības un zinātnes ministrijai nojaust, ka vismaz novadmācības ideja, ko mēs piedāvājam visai Latvijai un kas ir svarīga kā lokālpatriotismam  un Latgalē arī valodai, tiks atbalstīta," teica pasākuma idejas autore, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore Ilga Šuplinska.

Latgaliešu valoda ir iekļauta Eiropas Savienības apdraudēto valodu sarakstā, kas norāda, ka latgaliešu valoda ir valoda un liek apzināties tās saglabāšanas nepieciešamību.

Nikodema Rancāna balvas tiks pasniegtas arī nākamgad, un tad gaidāmas arī nelielas izmaiņas, apbalvojumu vidū viešot atsevišķu kategoriju, kurā tiks vērtēti arī izglītības iestāžu vadītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti