Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Diskusijā ar politiķiem top ieteikumi reģiona attīstībai

Dienas ziņas

Piesārņojošiem automobiļiem pacelts nodoklis

Latgales karavīriem militārās mācības ziemas apstākļos

Latgalē zemessargi ziemas mācībās apgūst izdzīvošanas un saliedēšanas prasmes

Latgalē veidotā Zemessardzes profesionālā dienesta kaujas atbalsta bataljona karavīri jau sākuši regulārās mācības. Šonedēļ daļa no viņiem militārajās mācībās ziemas apstākļos apguva vairākas svarīgas izdzīvošanas un rotas saliedēšanas prasmes. Karavīri ir pārliecināti, ka profesionālā dienesta iespējas un jaunas darba vietas motivē daudzus reģiona jauniešus veidot karjeru dzimtajā pusē.

Militārajās mācībās ziemas apstākļos piedalās aptuveni 30 Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri. Daži no uzdevumiem: apmetņu vietu ierīkošana, ieroču apkope, kā arī attālāka ceļa mērošana ar slēpēm.

Pamatzināšanas slēpošanas tehnikā, kā arī teorētisko bāzi prettanku un daļa štāba apgādes rotas karavīru apguva pirms nedēļas, un pašlaik zināšanas tiek pārbaudītas praksē. Nākamā uzdevuma vietu no patruļbāzes šķir deviņi kilometri, kurus karavīri ar slēpēm mēro Rēzeknes novada Lūznavas apkārtnē.

“Karavīrs ar slēpēm var visātrāk pārvietoties tieši sniegotā apvidū, vismazāk patērējot enerģiju. Tas ir ļoti efektīvs karošanas veids, sevišķi mazo vienību taktikā,” skaidro bataljona virsseržants Guntars Sīmanis.

Militāro mācību galvenais mērķis ir apmācīt karavīrus izdzīvot ekstremālos un aukstos apstākļos, lai viņi spētu veikt dienesta uzdevumus kā sausā, tā mitrā apvidū. Tāpat arī stiprināta rotas karavīru saliedētība.

“Katram tas tāds izaicinājums, arī mežā atrasties šajā laikā, šajos apstākļos. Nereti tas var kļūt arī par vienu no tādiem izšķirošiem uzdevumiem,” norāda bataljona kapelāns, virsleitnants Haralds Broks.

Izdzīvošanas mācību kulminācija bija imitēta ielūšana ledū jeb katram karavīram nācās lekt jau sagatavotā āliņģī Zosnas ezerā. Virsseržants Guntars Sīmanis uzsver, ka šāds pārbaudījums iekļauts, jo ir svarīgi ne tikai izdzīvot, bet gan izdzīvot un spēt turpināt pildīt uzdoto. “Viņiem ir jānoorientējas, kur viņi atrodas, jātiek no āliņģa ārā un jāveic visas iepriekšējā nedēļā apgūtās zināšanas,” stāsta Sīmanis.

“Mācījāmies, kā izdzīvot ziemas apstākļos mežā, kā apkopt sevi, kā sagādāt uguni,”  stāsta bataljona karavīrs Edgars Potašovs.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Rēzeknes novada Lūznavā un Daugavpils novada Meža Mackevičos ir profesionālā dienesta karavīru vienība, kas šobrīd tiek aktīvi komplektēta. Militāro mācību laikā uzrunātie karavīri viennozīmīgi atzīst, ka viens no būtiskākajiem reģiona ieguvumiem līdz ar to ir arī vairāki simti jaunu darbavietu.

“Es uzskatu, ka tas ir ļoti svarīgi, jo gan civilajiem iedzīvotājiem, lai būtu tā drošības sajūta, ka arī viņus aizsargās profesionāli karavīri, kuri ir apmācīti rīkoties ārkārtas situācijās,” saka bataljona kareive Līga Šakina.

Militārās mācības ziemas apstākļos Latgales profesionālā dienesta karavīriem notika no 21. līdz 25. janvārim, bet jau februārī plašāka mēroga ziemas mācībās piedalīsies kaujas atbalsta rota, kas ir topošā bataljona galvenais kodols.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt