Latgalē zemākā vēlētāju aktivitāte

Centrālās vēlēšanu komisijas informācija liecina, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanās zemākā vēlētāju aktivitāte ir Latgalē, kur nobalsojuši 19,77% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Latgalē zemākā vēlētāju aktivitāteLatvijas Radio

  Latvijas Radio vēlēšanu iecirknī Ludzas Tautas namā novēroja - pārsvarot vēlēt ieradušies cilvēki, kuri uzskata, ka balsošana ir viņu pilsoņu pienākums. Cilvēki balsot nāk pa vienam un visvairāk vēlētāju bijis rīta pusē.

  Divos Ludzas Tautas namā ierīkotajos iecirkņos līdz plkst.12 bija nobalsojuši 350 cilvēki. Apmēram tikpat bija nobalsojuši arī iepriekšējā balsošanā. Daudzi izteikuši savu neapmierinātību ar to, ka nav saņēmuši informāciju par iecirkni uz kuru doties balsot.

  Eiropas Parlamenta vēlēšanās līdz sestdienas, 25. maija, plkst.16.00 kopumā nobalsojuši 388 586 jeb 27,46% balsstiesīgo vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.

  Zemākā aktivitāte vēlēšanās līdz šim novērota Latgalē, kur piedalījušies 19,77% balsstiesīgo vēlētāju. Savukārt augstākā aktivitāte bijusi Rīgas apgabalā (32,55% balsstiesīgo vēlētāju).

  Neskaitot vēlētājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, aktivitāte līdz plkst.16.00 sestdien bijusi 16,15% apmērā, liecina CVK dati par 967 iecirkņiem no 1000.

   

   

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti