Dienas ziņas

Jāstiprina pašvaldību loma

Dienas ziņas

Kuldīgā top koka skulptūras labdarībai

Mācības popularizē velobraucienā

Latgalē vietējās mācību iestādes sevi reklamē velobraucienos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valsts robežsardzes, tās koledžas un Rēzeknes Augstskolas vārdu Latgalē daudzina velobraucienā. Apceļojot Latgali ar riteņiem, iecere bija rosināt skolēnus izvēlēties šīs mācību iestādes. Draudzības braucienā iekļautas četras Latgales skolas. Jau iepriekšējos gados robežsardzes koledžai un Rēzeknes Augstskolai nostiprinājusies sadarbība.

Neskatoties uz lietainu laiku, Valsts robežsardzes koledžas (VRK) un Rēzeknes Augstskolas pārstāvju apvienotā komanda devās trīs dienu garajā draudzības velobraucienā pa Ziemeļlatgali un tās skolām ar mērķi popularizēt savas mācību iestādes un aktīvo dzīvesveidu. Brauciena organizators pulkvedis Āboliņš stāsta, ka velobrauciena ideja rādās jau pirms pāris gadiem un šogad beidzot to varēja īstenot.

„Maršrutu mēs rēķinājām tādā veidā, lai vienā dienā nobrauktu ne vairāk par 70 kilometriem, un atbalsta punkti mums ir mūsu robežsardzes nodaļas, kur mēs arī nakšņosim. (..) Un braucienu mēs noslēgsim (..) Pededzes nodaļā tuvu robežai ar Igaunijas Republiku,” norādīja pulkvedis, VRK direktora vietnieks mācību darbā Andris Āboliņš.

Jau pirmajā pārbrauciena dienā komandu gaidīja pārsteigums.12 Baltinavas vidusskolas audzēkņi kopā ar direktoru uz velosipēdiem devās satikt ciemiņus, tādā veidā izrādot Latgales mazākā novada iedzīvotāju cieņu un viesmīlību. „Ne katru dienu viņi sporto, katru dienu nenobrauc cilvēks ne 60, ne mazāk, ne vairāk, tā viņi atbrauc pie mums parāda un viņus tas iedrošina, arī viņi var to izdarīt un dara,” atzīmē Baltinavas vidusskolas audzēknis Edgars Jermacāns.

Arī citu skolu jaunieši novērtēja velobrauciena ideju un tās īstenotājus, jo rīcība un personīgais piemērs ir visdaiļrunīgākie par pašiem pārliecinošākiem vārdiem. „Viņi parāda savu fizisku izturību un ieinteresē tā kā avantūra (..),” saka Kārsavas vidusskolas audzēkne Kristiāna.

Viņu papildina skolas biedrs Ludvigs. „Tas ir interesanti. Tas varētu piesaistīt arī jauniešus aktīvākam dzīvesveidam, pārvietoties ar velosipēdiem vairāk,” uzsver Ludvigs.

Pārbrauciena laikā Valsts robežsardzes koledžas un Rēzeknes Augstskolas velobraucēji ar velosipēdiem mērojuši 195 kilometrus un apciemoja četras Ziemeļlatgales skolas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti