Dienas ziņas

Saulstāvju rituāli Jūrmalā

Dienas ziņas

Izveidota piemiņa vieta operdziedātājam Jānim Vītiņam

Latgalē sūdzas par ceļiem un sabiedrisko transportu

Latgalē sūdzas par ceļiem un sabiedrisko transportu; risināt sola ne agrāk par 2021.gadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latgales pašvaldību vadītāji pauž neapmierinātību par ceļu kvalitāti un sabiedriskā transporta pieejamību reģionā. Gan Satiksmes ministrija, gan valsts uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” un Autotransporta direkcija sola risinājumu, bet ne agrāk par 2021.gadu.

Tiekoties ar Satiksmes ministrijas, “Latvijas Valsts ceļi” un Autotransporta direkcijas pārstāvjiem Daugavpilī, Latgales pašvaldību vadītāji neslēpa savu satraukumu par gaidāmajām pārmaiņām, ko nesīs administratīvi teritoriālā reforma, kā arī Satiksmes ministrijas plānotās izmaiņas autoceļu uzturēšanā un sabiedrisko pārvadājumu jomā.

“Es uzskatu, ka Vārkavas novads ir visvairāk apbižotais novads saistībā ar vietējās nozīmes autoceļiem visā Latgales teritorijā. Mums ir apmēram 90 km ceļu, kas ir pa visu novadu. Tikai apmēram 20 km ceļu, kas klāti ar cieto segumu,” sacīja Vārkavas novada pašvaldības priekšsēdētāja Anita Brakovska.

Savukārt Dagdas novadā slēgta Andzeļu pamatskola, bet līdz tuvākajai vidusskolai ir 10 kilometri. Taču ceļa Dagda – Andzeļi – Ezernieki kvalitāte neatbilst sabiedrisko pārvadātāju prasībām. “Mēs bijām ielikuši šo ceļu Dagda-Andzeļi-Ezernieki kā prioritāro. Skola ir slēgta. Tātad es nesen uzzinu, ka ir rīkojums, ka tas ceļš ir izņemts no 2021. gada ieplānotajiem budžeta līdzekļiem. Tātad nebūs tā cietā seguma,” pauda Dagdas novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Trūlis.

Daļa Latgales pašvaldību skolēnu pārvadājumu jomā sadarbojas ar sabiedrisko pārvadājumu pakalpojumu sniedzējiem, bet lielai daļai pašvaldību ar Eiropas fondu atbalstu iegādāti savi marķētie skolēnu autobusi, ar kuriem nedrīkst veikt citu pasažieru pārvadājumus. Līdz ar to daļai iedzīvotāju nav iespējas izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus.

Tam gan nepiekrīt Autotransporta direkcijas priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš: “Mums ir visplašākais pārklājums, salīdzinot ar visām kaimiņvalstīm.”

Lai veicinātu sabiedriskā transporta pieejamību reģionos, tiks veidoti arī bezmaksas autobusu reisi. “Latgales reģionam šobrīd ir 7 no 20 maršrutiem, kur varētu būt bezmaksas pārvadājumi: viena daļa skar Ludzu, viena daļa skar Viļaku, Viļānus,” atklāja Godiņš.

Tomēr šīs izmaiņas gaidāmas vien 2021.gadā. Arī runājot par autoceļu uzturēšanu, Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) norādīja, ka finanšu resursi pašlaik ir ierobežoti un līdz 2021.gadam remontdarbi tiks uzsākti vien tiem ceļu posmiem, kas ir avārijas stāvoklī. Tuvāko pāris gadu laikā risinājumu rašana paliek uz pašvaldību pleciem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti