Sadaļas Sadaļas

Panorāma

VM rosina aizliegt tirgot alkoholu pēc pulksten 20.00

Panorāma

Skolotāju arodbiedrība iebilst pret obligātu vakcināciju

Latgalē vakcinēšanās norit visgausāk

Latgalē sociālās aprūpes centru darbinieki un mediķi aizvien vakcinējas visgausāk

Visgausākais vakcinācijas temps ir Latgalē. Aptaujātie sociālo un medicīnas iestāžu vadītāji uzsvēra, ka obligāts pienākums vakcinēties cilvēkus vēl vairāk atturēs to darīt. Jau tagad darbinieki paziņojuši, ka labāk pametīs darbu, tomēr  tas radīs vēl lielāku darbinieku iztrūkumu.  

Rēzeknes pansionātā, kas Covid-19 uzliesmojumu pārdzīvoja pagājušā gada novembrī, darbinieki vakcinēties nevēlas un uz to zināmā mērā nemudina arī iestāžu vadība.

Rēzeknes Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns norādīja: "Tā ir katra brīva griba, katra cilvēka, katra darbinieka. Tāds ir mans uzskats, jo katrs pats zina savu veselības stāvokli."

Cik tieši apmēram 200 darbinieku lielajā Rēzeknes pašvaldības Sociālā dienesta kolektīvā atteikušies vakcinēties, Arbidāns gan neatklāja. Viņš sacīja: "Sākumā potēties gribētāju bija vairāk, tad nebija pieejamas potes, un mūs tā ārpus rindas neviens nepotēja izbraukumā kopā ar mūsu pacientiem."

Šobrīd Sociālajā dienestā, tai skaitā pašvaldības pansionātos, vakcinējusies tikai apmēram trešdaļa darbinieku.  

Rēzeknes novada Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale sacīja: "Nepieciešami ļoti dārgi medikamenti, ir vajadzīgas inovatīvas terapijas. Un tam visam naudas nav! Un tanī pašā laikā tiek izsludināta loterija. Ziniet, es teikšu godīgi, ļoti daudziem ir šī pretreakcija."

Dezinformācija attur no potēšanās

Arī lielākajā reģionālajā slimnīcā, ne tikai Latgalē, bet visā Latvijā – Daugavpilī – joprojām vakcinējušies tikai 30% darbinieku. Dezinformācija, kas izplatās sociālajos medijos, ir pārliecinošāka nekā speciālistu mudinājumi vakcinēties.

Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs sacīja: "No vienas puses, es šo soli no valdības ļoti labi saprotu. Bet es atļaušos pateikt, ka sabiedrības iebiedēšana nav tas pareizākais vai laicīgākais rīks, kas būtu jāizmanto."

Savukārt Rēzeknes slimnīcas vadība komentāru atteicās sniegt, kamēr par obligāto vakcināciju nav saņēmuši skaidrojumus no Veselības ministrijas, tomēr kopējo situāciju Latgales slimnīcās iezīmēja Daugavpils medicīnas iestādes vadītājs.

"Neviens no slimnīcu vadītājiem nevarēs atļauties atlaist vai nepielaist pie darba ārstniecības personas, ņemot vērā esošo stāvokli veselības aprūpes sistēmā, kad mums ir izteikta krīze cilvēkresursu nodrošināšanā," viņš teica.

Veselības un sociālās aprūpes iestādes, kā arī izglītības iestādes, kuru darbiniekiem draud obligātā vakcinācija, Latgalē pārsvarā ir pašvaldību dibinātas, tātad arī atkarīgas no to finansējuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt