Latgalē sāk būvdarbus vēl uz četriem reģionālajiem ceļiem

Latgalē vēl uz četriem reģionālajiem autoceļiem sākušies seguma atjaunošanas un pārbūves darbi, informēja valsts AS "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Uz autoceļa Daugavpils–Skrudaliena–Baltkrievijas robeža (Silene) (P68) posmā no Katineļiem līdz Smiļģīnas ezeram (21,00.-27,10. km) norit segas pārbūves darbi. Posmā ieviesti ātruma ierobežojumi 70 un 50 km/h un šonedēļ paredzami trīs luksoforu posmi. Plānots reciklēt veco asfalta segumu, izbūvēt  jaunu šķembu pamata un ieklāt trīs asfalta kārtas. Apmēram vienu kilometru garā posmā pārbūvēs arī drenējošo slāni.

Būvdarbus veic SIA "Binders" par līgumcenu 4,23 miljoni eiro (ar PVN), ko sedz no valsts budžeta un no ietaupītajiem līdzekļiem citos jau pabeigtajos būvobjektos ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Būvdarbus iecerēts pabeigt nākamgad.

Lielāka apjoma būvdarbi sākušies arī uz autoceļa Svente–Lietuvas robeža (Subate) (P70) posmā no Pilskalnes līdz pagriezienam uz Baltmuižu (12,20.-22,16. km) Ilūkstes novadā. Tur šonedēļ ir ieviesti ātruma ierobežojumi 70 un 50 km/h, un posma izbraukšanai var būt nepieciešama pusstunda. Būvdarbi paredz iesēdumu remontu, asfalta izlīdzinošās kārtas un virskārtas ieklāšanu visā posmā, kā arī ūdens novades sistēmas sakārtošanu, kur tas nepieciešams.

Tur strādā SIA "Via" par līgumcenu 1,16 miljoni eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets papildu 75 miljonu eiro programmas ietvaros. Saskaņā ar līgumu darbus plāno pabeigt oktobrī.

Seguma atjaunošana notiek uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Viļakas līdz valsts robežai (63,07.-69,18. km) un uz autoceļa Kārsava Tilža–Dubļukalns (P48) posmā no Sudarbes līdz Dubļukalnam (38,35.-47,23. km) Balvu un Rugāju novadā. Abos posmos ieviesti ātruma ierobežojumi 70 un 50 km/h un uz ceļa P48 – arī viens līdz divi ar luksoforiem regulēti posmi.

Tur paredzēts iesēdumu remonts un profila labošana, asfalta virskārtas ieklāšana visā remonta posmā uz autoceļa P35 un virsmas apstrāde uz autoceļa P48. Uz abiem šiem ceļiem strādā SIA "8 CBR" par kopējo līgumcenu nepilni 1,67 miljoni eiro (ar PVN), ko sedz no valsts budžeta papildu 75 miljonu eiro programmas ietvaros. Šos darbus plānots pabeigt līdz oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti