Latgalē rosina apsūdzēt policistu un robežsargu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju desmitiem tūkstošu eiro apmērā

Iekšējās drošības birojs (IDB) ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret policistu un robežsargu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju desmitiem tūkstošu eiro apmērā, kā arī attiecībā pret robežsargu amatpersonu – par neatļautām darbībām ar muitošanai pakļautām precēm muitas teritorijā, informēja IDB.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka Valsts robežsardzes amatpersona Latvijas muitas teritorijā veica muitošanai pakļauto preču – tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes marķējuma – pārvietošanu, realizēšanu un glabāšanu lielā apmērā.   

Vienlaikus pirmstiesas izmeklēšanā tika iegūti pierādījumi tam, ka robežsardzes amatpersona un Valsts policijas amatpersona legalizēja noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā, kas saņemti, nelikumīgi realizējot tabakas izstrādājumus bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par iepriekš uzskaitītajām pretlikumīgajām darbībām IDB pret Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonām rosina uzsākt kriminālvajāšanu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, kā arī attiecībā pret Valsts robežsardzes amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par muitošanai pakļauto preču glabāšanu, pārvadāšanu un realizēšanu lielā apmērā muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas. 

IDB kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījis Austrumlatgales prokuratūrai.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā. 

IDB 2022. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 45 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 129  kriminālprocesos. Šā gada 11 mēnešos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti 40 kriminālprocesi un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 63 personām, tai skaitā 53 Iekšlietu ministrijas padotības un citu kompetences iestāžu amatpersonām, par 58 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti