Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas aprūpes centrs Talsos

Dienas ziņas

Valsts prezidents A.Bērziņš atkārtoti nekandidēs

Latgalē profesionālās izglītības prestižs aug lēni

Latgalē profesionālās izglītības prestižs aug lēni

Pagājušajā gadā Austrumlatgales profesionālā vidusskola ieguva kompetences centra statusu un jaunu nosaukumu – Rēzeknes tehnikums. Skola izveidota pirms četriem gadiem, apvienojot sešas Rēzeknē un tās apkārtnē esošās profesionālās izglītības iestādes. Nu jau gadu vienu mācību korpusu rekonstruē, un tajā būs ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotas klases, laboratorijas un dienesta viesnīca. Profesionālās izglītības sistēmas sakārtošanā ieguldīti ievērojami līdzekļi, bet tās prestižs Latgales reģionā aug lēni.

Šobrīd Rēzeknes tehnikumā iespējams apgūt 20 specialitātes 12 izglītības programmu grupās. Skolā mācās 870 audzēkņi. Līdzīgi kā citur reģionā, kopējais audzēkņu skaits sarucis, tomēr gan pilsēta, gan skolas vadība cer, ka piesaistītie līdzekļi mācību bāzes un programmu satura modernizēšanā ļaus šo tendenci mazināt. “Ļoti pamazām ļoti minimāli, bet tas tā kā mainās uz labo pusi, (..) arī programmas ir kvalitatīvākas, bet varbūt vairāk tiek uzklausītas uzņēmēju vēlmes, programmas tiek pielāgotas uzņēmējiem, līdz ar to iespējas iegūt darbu ir šiem te audzēkņiem,” stāsta Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Dreilings.

Viņu papildina Rēzeknes tehnikuma direktore Benita Virbule: “Tiks ierīkotas modernas laboratorijas, iegādāts aprīkojums, lai izglītojamie varētu atbilstoši darba tirgus prasībām iegūt viņiem nepieciešamās prasmes un zināšanas.”

Šobrīd skola īsteno ERAF līdzfinansētu projektu, kas paredz ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotu laboratoriju un mācību kabinetu izveidi, kā arī labiekārtotu dienesta viesnīcu. Tehnikuma audzēkņi atzīst, ka profesionālo izglītību izvēlējušies, lai iespējami ātrāk sāktu specializēties viņus saistošā jomā. “Ja paņemtu vienkārši vidējo izglītību, tad nav iespējams apvienot ar darbu. Taču tagad es varēšu gan strādāt profesijā, gan turpināt mācīties augstskolā,” lēš audzēknis Imants Šnepsts.

Audzēkņi arī atzīst, ka joprojām saskaras ar neizpratni un aizspriedumiem no apkārtējiem saistībā ar savas mācību vietas izvēli. “Manas divas draudzenes aizgāja mācīties ģimnāzijā, un viņas uzskata, ka es nepareizi darīju, ejot mācīties uz profesionālo vidusskolu,” saka Amalda Margita Kručena.

“Es viņiem vienmēr esmu atbildējis, ka es vismaz saņemšu stipendiju, nevis sēdēšu vecākiem uz kakla un tā tālāk,” saka vēl viens audzēknis Ričards Griševs.

Ēku kompleksa rekonstrukcija tiks pabeigta šī gada jūlijā. Projekta izmaksas pārsniedz 12 miljonus eiro, 10 no tiem ir ERAF līdzfinansējums. Skolas vadība cer, ka jaunās mācību telpas būs nozīmīgs solis, lai celtu profesionālās izglītības prestižu sabiedrībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt