Sadaļas Sadaļas

Latgalē pret Covid-19 vakcinēts katrs desmitais iedzīvotājs; visvairāk vakcinēto – Balvu novadā

Latvijā kopumā pret Covid-19 vakcinēts katrs piektais pieaugušais. Latgale joprojām atpaliek vakcinācijas procesa ziņā, tomēr ir vērojams pozitīvas tendences. Tā dēvētā izbraukuma vakcinācija, kas notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, sekmē vakcinācijas procesu. Aizvadītajās brīvdienās tā notika Daugavpilī. Cik aktīvi to izmanto iedzīvotāji un kāda ir viņu galvenā motivācija to izmantot?

Latgalē pret Covid-19 vakcinēts katrs desmitais iedzīvotājsSilvija Smagare

Bijušās Daugavpils 5. pamatskolas sporta komplekss ir viena no vietām, kas atvēlēta izbraukuma vakcinācijai. Rindas nav, tomēr cilvēku plūsma nemitīga, ar sajūtām pēc vakcinācijas un savu motivāciju vakcinēties dalās sastaptie iedzīvotāji:

“Es gribu labot sabiedrības veselības drošību un jāsāk ar sevi. Jāsargā arī savi tuvinieki. Jāsāk arī normāla dzīve.”

“Es jau otro reizi vakcinējos. Visi vakcinējas, lai neslimotu. Visu vasaru un rudeni pērn sēdējām mājās un baidījāmies no Covid, bet tagad vismaz varēs kaut kur iziet.”

“Gaidu kaut kādu dokumentu, lai beidzot varu kaut kur izbraukt. Esmu liela ceļotāja, ļoti gribu ceļot, iet uz restorāniem, satikties ar draugiem.”

Atbildīgā šajā Daugavpils vietā par vakcināciju Dina Hublarova-Pokšāne arī stāsta, ka interese par vakcināciju pieaug: “Mēs sākām strādāt no 3. maija pastāvīgi katru dienu. Turpināsim to arī nākamnedēļ. Aktivitāte ir lielāka kā iepriekš. To mēs redzam gan pēc pieraksta “manavakcīna.lv”, gan pēc aktivitātes šeit. Pieraksti piepildās diezgan ātri, tagad viss ir aizņemts līdz 12. maijam. Kapacitāte te ir diezgan liela, tie ir ap 250 cilvēkiem dienā.”

Dina Hublarova-Pokšāne

Daudz kas vakcinācijas procesā ir atkarīgs arī no ģimenes ārstu darbības un iesaistes. Tā, piemēram, savā ārsta praksē Krāslavā daktere Marina Procevska dienā vakcinē aptuveni 10 savus pacientus, kopš vakcinācijas sākuma tie ir jau vairāk nekā 150. Arī pati ar savu piemēru, saņemot vakcīnu, mudina to darīt citiem, un tas darbojas.

“Šobrīd cilvēki arvien vairāk vēlas vakcinēties, tā ir kā tāda sniega lavīna, sākās ar mazu piku, kas pamazām, veļoties, kļūst arvien lielāka. Tas pats ir ar vakcināciju, tie cilvēki, kuri jau vakcinējās ir dalījušies ar savu pozitīvo piemēru ar citiem, un tie citi ir sapratuši, ka dzīve pēc vakcinācijas turpinās un dzīvot var pat ļoti neslikti, un tad arī viņi piekrīt vakcinēties, tāds noskaņojums tagad valda. Būti labi, ja tas tā turpinātos,” norāda Procevska.

Kopējā situācija vakcinācijas ziņā Latgalē tomēr joprojām atpaliek.

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta komunikācijas nodaļas vadītāja Ieva Stūre norāda: “Uz šo rītu ir vakcinējies katrs 10 Latgales iedzīvotājs. Tie ir 10,7%. Salīdzinājumā, Latvijā kopumā ir vakcinējies katrs piektais iedzīvotājs jeb 20,7% no pieaugušajiem valsts iedzīvotājiem. 

Vakcinācijas punkts Daugavpilī

Aktīvākie Latgalē ir Balvu novada iedzīvotāji ar 18%, Ilūkstes novads ar 16% un Kārsava, kur vakcinējušies 15% iedzīvotāju. 

Savukārt mazāk aktīvi ir Daugavpils pilsētas iedzīvotāji – 8,9 %, kā arī Riebiņu, Rēzeknes un Viļānu novadi, kur vakcinējušies apmēram 8%. Tāpēc šobrīd mēs organizējam izbraukuma vakcinācijas, sadarbībā ar Latvijas bruņotajiem spēkiem, iespējami tuvāk iedzīvotājiem.”

14. maijā būs kārtējā izbraukuma vakcinācija Latgalē, tā notiks Maltā un Viļānos.

KONTEKSTS:

Aprīļa beigās atvēra pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem var kopš 3. maija vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.  

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt