Dienas ziņas

Ķīnieši interesējas par Latvijas reģioniem

Dienas ziņas

Naukšēnos apcietinājumā seši vjetnamieši

Latgalē palielinās marihuānas audzētavu skaits

Latgalē palielinās marihuānas audzētavu skaits

Vasaras nogalē Latgalē atklātas septiņas marihuānas audzētavas – tikpat, cik pērn visa gada laikā. Lielākā audzētava uzieta Balvu novada Tilžas pagastā, kur kādā saimniecībā atrasti un atsavināti vairāk nekā 150 kaņepju stādi. Narkotisko vielu plašāka izplatība gan vairāk raksturīga lielpilsētām, uzsver likumsargi.

Vienā mēnesī atklāt septiņas marihuānas audzētavas negadās bieži, stāsta Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste. Lai arī audzētavu skaits ir lielāks, nekā pērn, tajās atrasto kaņepju stādu skaits mazinājies: šogad Ludzā jaunietis audzējis vien četrus augus, bet lielākais atradums Balvu novada Tilžas pagastā – 3,5 kilogrami marihuānas zaļās masas jeb 147 brīvā dabā un 12 siltumnīcā audzēti stādi.

“Šajā mēnesī mēs izņēmām kopā 256 stādus, pagājušajā gadā bijuši gadījumi, kad, piemēram, vienas lietas ietvaros bija izņemti vairāk nekā 700 stādi,” stāsta Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Šobrīd Tilžā izmeklēšana vēl turpinās, Balvu novada likumsargi atzīst: novada teritorijā tik liela audzētava atklāta pirmo reizi.

Kopumā krimināllietu par narkotiskām vielām te ir salīdzinoši maz, sastādīti seši protokoli. Novads ir neliels, un izplatītāji visbiežāk uzturas lielākajās reģiona pilsētās – Rēzeknē un Daugavpilī.

“Ir bijuši gadi, kad mums pat nebija nevienas lietas. Ja es teiktu, ka mums nav narkotiku lietotāju, tad es absolūti melotu. Noteikti, ka ir, bet pamatā, cik ir novērots, viņi kopā ar studentiem atbrauc,” atzīst policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirkņa priekšnieks Dzintars Čerbakovs.

Latgales reģiona policija apseko gan dažādas izklaides vietas, gan arī masu pasākumus, piemēram, nakts klubus, spēļu zāles, kur pārbauda aizdomīgas personas, un gadās aizturēt gan lietotājus, gan dīlerus, gan arī meklēšanā esošās personas.

Lielākajā daļā rietumvalstu marihuāna atrodas aizliegto vielu sarakstā. Šodien sabiedrība arvien vairāk runā par tās legalizēšanu.

Likumsargi kategoriski iebilst, jo lai arī marihuāna ir tā dēvētā vieglā narkotika, tā tomēr izraisa atkarību.

“Mēs neesam tā valsts, kurā tradicionāli gadsimtiem ilgi no paaudzes uz paaudzi iet marihuānas pīpēšana. Līdz ar to es domāju, ka pietiek mums citu atļautu atkarību veidu, kā cigarešu pīpēšana un alkohola lietošana,” atzīst Čerbakovs.

Sodi marihuānas audzētājiem un izplatītājiem paredz brīvības atņemšanu līdz pat pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu. Turpmāk cīņā ar narkotisko vielu lietošanu policija plāno arvien biežāk iesaistīt arī robežsardzi un palielināt reidu skaitu skolās, naktsklubos, kā arī spēļu zālēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti