Dienas ziņas

Valkas pusē aizturēts malumednieks

Dienas ziņas

Rundālē būvē dārgu daudzfunkcionālu centru

Latgalē notverti šogad pirmie nelegālie robežšķērsotāji

Latgalē notverti šogad pirmie nelikumīgie robežas šķērsotāji

Ludzas novada Opoļu robežapsardzības nodaļā aizturēta pirmā šī gada nelikumīgo robežas šķērsotāju grupa - septiņi Indijas un Bangladešas pilsoņi. Tik liela grupa mudina arī Opoļos pēc iespējas ātrāk sākt robežjoslas un robežapsardzības sakārtošanas darbus. 

Grupa Latvijas – Krievijas robežu šķērsoja robežjoslā Ludzas novada Briģu pagastā pa robežupes Pernovkas ledu. 2015. gadā šīs nodaļas teritoriju nelegāli šķērsoja 12 personas, pērn - 26, pārsvarā no Vjetnamas.  

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Opoļu robežapsardzības nodaļas priekšnieks Uldis Grebežs pastāstīja, ka 27. janvārī Opoļu robežapsardzības nodaļas amatpersonas, pārbaudot no vietējiem iedzīvotājiem saņemto informāciju, Fjodorku ciemā aizturēja septiņu vīriešu grupu.

“Vīrieši spēka gados. Lai šķērsotu robežu, tomēr ir nepieciešams iet noteiktus attālumus. Un apvidus ir grūti šķērsojams,” norādīja Grebežs.

Šobrīd pret personām ierosināts kriminālprocess, tiek skaidroti pārkāpuma mērķi. Robežsargi uzsver, ka agrāk nelegālās robežas šķērsošanas posmus varēja paredzēt, bet šobrīd smalki jāpārzina katra iecirkņa apsargājamās teritorijas daļa. Turklāt likumpārkāpēji kļūst arvien zinošāki.

“Robežšķērsošana var notikt jebkurā vietā, neatkarīgi no apvidus, vai tas viegli vai grūti izejams. Netiek meklēti vieglākie ceļi. Orientējas galvenokārt uz pierobežas ceļiem, kur vieglāk piebraukt, kādas mājas kā orientieri, dzelzceļa līnijas,” sacīja Uldis Grebežs.

Šobrīd Opoļos ir sakārtota 12 metrus plaša robežjosla, taču žogs vēl nav uzbūvēts. Lai jau savlaicīgi novērstu likumpārkāpumus, iecirknī veikti preventīvie darbi.

“Viltības mēs ņemam vērā, pastāvīgi veicam riska analīzi. Ņemam vērā jaunās tendences. Attiecīgi arī plānojam robežas uzraudzību, lai vienmēr būtu soli priekšā potenciālajiem robežpārkāpējiem. Nepārtraukti tiek modernizēti robežuzraudzības tehniskie līdzekļi, kā arī notiek tehnisko līdzekļu skaita palielināšana,”norāda Uldis Grebežs.

Žoga izbūve aptuveni astoņu kilometru garumā, kā arī patruļtakas un kontrolpēdu joslu izveide Opoļos paredzēta jau šogad.

Pērn par robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēti 369 trešo valstu pilsoņi. Paredzams, ka robežjoslas sakārtošanas rezultātā šis skaits šogad varētu būt mazāks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti