Dienas ziņas

Miris Rolands Tjarve

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mudina Lieldienās palikt mājās

Latgalē meklē radošus risinājumus, kā Lieldienās iepriecināt iedzīvotājus

Svētkos ierasti visaktīvākais darba laiks ir dažādu kultūras pasākumu organizatoriem un amatierkolektīvu vadītājiem. Tomēr Covid-19 izplatības dēļ šogad visi publiskie Lieldienu pasākumi ir atcelti un tas kultūras darbiniekiem Latgalē licis meklēt jaunus risinājumus, kā iepriecināt iedzīvotājus. Viens no veidiem ir krāšņu rotājumu izveide, ar ko sabiedrība mudināta svinēt svētkus mājās ar ģimeni.

Atbildīgi, mierpilni un mājās – tā svinēt Lieldienas mudina gan valsts amatpersonas, gan arī kultūras darbinieki reģionos. Tikai tā pēc iespējas ātrāk varēs atkal tikties kuplākā pulkā.

Aglonas novadā ideju par būšanu mājās pauž arī svētku rotājumi, piemēram, uzraksts ar mirkļbirku #paliecmājās ievietots vietējās mākslinieces veidotā salmu zaķa ķepās.

Aglonas novada Kultūras centra vadītāja Gunta Gulbe-Kalvāne skaidro: “Nepārtraukti domājot par to, ka pirms atvaļinājuma tomēr vajadzētu iedzīvotājiem kādu prieciņu priekš Lieldienām. Un, protams, arī informācija par Covid, kas nepārtraukti skan televīzijā un radio. Šīm divām domām nepārtraukti mijoties zemapziņā – radās doma, ka mūsu Lieldienu zaķis varētu paņemt šo uzrakstu rokās un aicināt mūsu Aglonas iedzīvotājus un arī iebraucējus tomēr palikt mājās.”

Aglonas centru rotā arī košas Lieldienu olas, vizbulītes un putni. Šogad jo īpaši krāsaini svētku rotājumi izvietoti arī citviet Latgalē. Tā kā sabiedriskie pasākumi ir atcelti, iedzīvotājiem prieku svētkos radot vismaz šādi.

Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra direktores pienākumu izpildītāja Kristīne Kokoreviča stāsta: “Visā Atbrīvošanas alejas posmā mēs redzam gan krāsainus taureņus, gan krāsainus zaķus, gan krāsainas Lieldienu olas.

Šobrīd, man liekas, ka visi ir ļoti saprotoši un visi vēlas tikai, lai mēs pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties ierastajā ritmā.”

Arī Aglonas novada Kultūras centra vadītāja Gunta Gulbe-Kalvāne atzīmē, ka cilvēki ir saprotoši:

“Pēc vecajām senču tradīcijām bija plānots vārīt olas uz ugunskura un krāsot pēc vecajām tradīcijām. Protams, dažādi priekšnesumi bērniem, rotaļas, olu ripināšana. Cilvēki tomēr saprot, ka nedrīkst, ka tas arī nav tāds prāta darbs šobrīd pulcēties.”

Tā kā Lieldienu svētki jo īpaši tuvi ir bērniem, Latgales kultūras darbinieces mudina vecākus organizēt kādu no mīļākajiem svētku pasākumiem vai aktivitātēm mājās pašu lokā.

Gunta Gulbe-Kalvāne norāda: “Es domāju, ka šai atbildībai ir jābūt un, lai arī kā pavasaris mūs priecētu ar šo sauli, kas pilnīgi velk mūs ārā no lāča ziemas migām, tomēr jāatceras, ka nogaidot mēs varēsim ātrāk visi kopā pulcēties un nākt, un svinēt. Cerams, ka jau Līgo mēs varēsim svinēt visi kopā.”

Turklāt, ja ideju radošai pieejai svētku svinēšanā nav, tās noteikti var gūt attālināti – internetā vai vienkārši piezvanot vecvecākiem, radiem un draugiem.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti