Dienas ziņas

Kazkopjiem jauna iespēja piena pārstrādei

Dienas ziņas

Liepājas muzejs saņem Bokumu dzimtas mantojumu

Nelegālā nozveja kopumā mazinās

Latgalē maluzvejnieki savu rūpalu piekopj arī vasarā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai gan nelegālā nozveja aktuāla ir pavasarī, kad zivīm ir nārsta laiks, arī šobrīd Valsts vides dienesta (VVD) inspektori veic regulārus reidus ūdenstilpnēs. Viens no tiem notika Kalupes Lielajā un Mazajā ezerā. Pārkāpumu nebija daudz, inspektori atrada vien pāris rūpnieciskās nozvejas rīkus, kas ievietoti bez licencēm.

Kopumā Latvijā situācija gadu no gada esot stabila, taču ir izņēmumi. Tāds ir arī šis gads - nelikumīgas rūpnieciskās nozvejas dēļ nodarīti vairāk nekā 35 000 eiro lieli zaudējumi, un tas salīdzinājumā ar 2015.gadu ir daudz.

Daugavpils reģionālās vides pārvaldes inspektori ap plkst. 17 vakarā dodas reidā Kalupes Lielajā un Mazajā ezerā. Mērķis pārbaudīt, vai sastaptajiem cilvēkiem ir makšķerēšanas kartes un vai ūdenstilpnē nav ievietoti nelikumīgi rūpnieciskās nozvejas rīki. „Te jau liek veči tīklus, tikai nezinu, vai viņi liek legālos tīklus. Ir visādi - gan tādi, gan tādi,” saka  makšķernieks Kaspars.

Kā stāsta inspektori, šobrīd ļoti reti kad nākas tikties uz ezera ar makšķernieku, kuram nav makšķerēšanas kartes. Citādāka situācija ir ar rūpniecisko nozveju, nelicencētā nozveja joprojām ir aktuāla.

Pārbaudes laikā tiek atrasti divi nelikumīgi ievietoti nozvejas rīki, zivju iekšā tur nav. Tāpat tiek atrasts ūdenī vēl trešais, kas ir krietni lielāks; vai to ņemt ārā - starp inspektoriem raisās pārrunas.

Vadītājs nolemj, ka rīks paliks ezerā. „Rīt pa dienu vai parīt, mēs atbrauksim, izveidosim slēpni, paņemsim ciet. Tos rīkus ņemt ārā nav jēgas. Ir jēga glābt zivis, kas slīkst, bet mēs pašu pārkāpēju nepieķersim,” stāsta Valsts vides dienesta Daugavpils reģiona pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītājs Edvīns Gasperovičs.

Kā liecina dati, šā gada piecos mēnešos Latvijas iekšējos ūdeņos izņemti 1919 nelegālās nozvejas rīki, no tiem vien 75 zināmi saimnieki. Vainīgos pieķert pie rokas ir grūti. Pieķerot pārkāpēju aiz rokas, tiek uzlikts sods, kas ir sākot no 280 eiro. 

Kā aprēķinājis VVD - pērn, veicot nelegālo nozveju, nodarīti vairāk nekā  50  000 eiro lieli zaudējumi. Šajā gadā pirmajos piecos mēnešus šī summa pārsniedz jau 35 000, šogad tieši marta mēnesī aprēķināts liels zivju resursu zaudējums, kas kopēju statistiku salīdzinājumā ar citiem gadiem padara satraucošāku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti