Dienas ziņas

Mainīs Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VP izvirza prioritātes un sadarbojas ar robežsardzi

Latgalē kopējais noziegumu skaits nemainīgs; Daugavpilī vairāk smago noziegumu

Salīdzinot ar aizpagājušo gadu, pērn Latgales reģionā izdarīto noziegumu skaits būtiski nav mainījies. Sanāksmē Daugavpilī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē secināts, ka 2%-3% apmērā palielinājies smago noziegumu un zādzību ar ielaušanos ēkās un automašīnās skaits, bet sevišķi smagi noziegumi notiek retāk. Novērsti arī vairākos tūkstošos eiro mērāmi zaudējumi valsts budžetam saistībā ar nelegālo akcizēto preču apriti.

“Tieši Kārtības policija ir aktīvāk pastrādājusi, apkarojot nelegālās alkohola tirdzniecības vietas un cigarešu tirdzniecības vietas,” saka Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars. “Arī vairāk ir konstatēti narkotisko vielu lietošanas gadījumi, administratīvie pārkāpumi. Arī, protams, kriminālpolicijas ir strādājusi, un šajās jomās par akcizētajām precēm ir gan kriminālprocesu skaits liels palielinājies, gan arī izņemto tabakas izstrādājumu skaits ir mērāms miljonos. Tātad arī nelegālā degviela ir izņemta un alkoholiskie dzērieni,” teica Pastars.

Sanāksmē izvirzītas darba prioritātes šim gadam, piemēram, sevišķi smagu, tautsaimniecības un ar narkotiskajām vielām saistītu noziegumu apkarošana.

Tāpat arī to kriminālprocesu vienkāršošana, kas saistīti ar vieglām zādzībām veikalā vai citviet un šobrīd tiek izmeklēti pat mēnešiem ilgi.

“Tad ir mērķis, lai šādu procesu dokumentētu, iespējami mazāk dokumentācijas izmantojot. Tātad tās varētu būt piecas, desmit lapas, kur ir viss skaidrs - persona atzīst, ka ir zādzību izdarījusi. Ir mērķis, lai šādas lietas tiktu operatīvi nodotas tiesai,” stāsta Pastars.

Galvenās pārmaiņas policijas darbā šogad skar kinoloģiju.

Līdz šim izmantota robežsardzes un muitas kinologu palīdzība, bet tagad tiks izveidots pašiem savs kinoloģijas dienests Latgalē ar trīs jaunām darbavietām. Tāpat iecerēts izveidot pilnīgi jaunu speciālo uzdevumu vienību. “Tie ir speciāli apmācīti darbinieki, kuriem fiziskā sagatavotība ir augstākā līmenī nekā vienkāršiem patruļdienesta darbiniekiem, kuri pildīs pienākumus Latgales reģionā, tātad 22 darbinieki. (..) Nepieciešamības gadījumā viņi izbrauks un reaģēs smagu, sevišķi smagu gadījumos, ja ir jāaiztur bīstami noziedznieki,” stāsta Pastars.

Bet noziegumu novēršanu un drošību austrumu pierobežā uzlabos pagājušajā gadā uzsāktais Latvijas un Lietuvas policijas, robežsardzes un četru pašvaldību, tostarp Krāslavas un Kārsavas, sadarbības projekts, kas ietver gan jaunu tehnisku ierīču iegādi, gan kopīgus praktisku apmācību ciklus. “Dažādi tematiskie pasākumi, kuros tiekas tiesībsargi un pašvaldības. Notiek katastrofu simulēšana. (..) Tiks uzstādītas intelektuālās videonovērošanas sistēmas ar automašīnu valsts numuru atpazīšanas sistēmu gan naktī, gan dienā, gan atšķirot automašīnu krāsas, gabarītus un citu specifiku, (..) gan dažādas bodikameras un binokļi un dažādas iekārtas arī, lai uzlabotu drošības kontroli,” norāda projekta koordinatore Ilze Stabulniece.

To, kad un kur tieši tiks uzstādītas kameras, projekta vadība neatklāj. Tomēr tā uzsver, ka tas noteikti skars stratēģiski nozīmīgākos ceļus pierobežā. Tā kā tehniskais projekts izstrādāts jau pirms diviem gadiem, šobrīd tā specifikācija tiek precizēta ar jaunāku aprīkojumu, bet noslēgums gaidām nākamā gada beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt