Dienas ziņas

Rindā uz svara korekciju jāgaida mēnešiem

Dienas ziņas

Ūdens brīvkrānos nav par brīvu

Latgales iedzīvotāji vēlas dzīvot labāk

Latgalē grib vairāk sporta iespēju, pieejamāku veselības aprūpi un transporta sistēmu

Latvijā darbojas deviņi kopienu fondi, kas ar labdarībā saziedotajiem līdzekļiem dod iespēju iedzīvotājiem novados uzlabot dzīves kvalitāti. Lai arī Latgalē izveidotu jaunus atbalsta fondus, vairākos Rēzeknes un Viļānu novada pagastos notikuši mazie iedzīvotāju forumi. Tajos apzinātas iedzīvotāju idejas projektiem, kurus drīzumā varētu arī īstenot.

Iedzīvotāju forums Rēzeknes novada Verēmu pagastā pulcēja desmitiem vietējo iedzīvotāju, kuri ir gatavi iesaistīties novada dzīves kvalitātes uzlabošanā un lēmumu pieņemšanā.

Rēzeknes novads ir viens no lielākajiem Latvijas novadiem. To veido 25 pagasti, tāpēc ir svarīgi veicināt pagasta iedzīvotāju savstarpējo sadarbību. „Šādā veidā mēs varam tuvināties. Un varam mērķtiecīgi nolīdzsvarot visu to novada situāciju, lai pagasti būtu tuvināti savā starpā (..) šādu projektu ietvaros iespēja ir piesaistīt līdzekļus no dažādiem ziedotājiem plus saņemot papildus finansējumu no Teterevu fonda,” saka Nautrēnu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Pļavinska.

Lauku reģionu iedzīvotāji aktualizēja ne tikai bērniem, jauniešiem un vecākiem svarīgo vides labiekārtošanas un uzņēmējdarbības izaugsmi, bet arī senioru veselības aprūpes problēmas. „Mēs rakstam visu aktuālo, kas lauku cilvēkam būtu vajadzīgs. Ne viss ir pieejams (Piemēram,) kvalitatīvas sociālās aprūpes iespējas. Tas ir viens. Arī rakstām mēs medicīniskās iestādes, pieejamība, feldšerpunkti,” saka foruma dalībnieks Viktors.

„Tādiem cilvēkiem ļoti svarīgi, lai būtu psihologs, kurš sadzirdētu cilvēku. Transporti arī aktuāli, tiem, kas dzīvo laukos,” pauž foruma dalībniece Svetlana.

Forumā iedzīvotāji darba grupu ietvaros dalījās ar savu pieredzi un pārrunāja idejas par to, ko novada ikdienā iespējams mainīt pašu spēkiem, bet kādu mērķu sasniegšanai nepieciešams arī līdzfinansējums. Piemēram, viena no prioritātēm ir arī veselīga un kustīga dzīvesveida attīstība. „Es gribētu laikam, lai katrā pagastā būtu hokeja laukums, jo tas kaut kā pašreiz ir aktuāli. Es redzēju Kārsavas novads tur burtiski visi spēlē hokeju. Pie mums Rēzeknē un apkārt Rēzeknei nav tāds,” vērtē Rēzeknes novada iedzīvotājs Vitolds.

Nepieciešamību pēc lielākām sportiskām aktivitātēm min arī cita Rēzeknes novada iedzīvotāja Silvija. „Sporta aktivitātes jauniešiem (..) Kaut vai vingrošanas skolas, kas ir vajadzīgs ikdienas aktivitātēm. Mēs ļoti daudz pavadām laiku pie datora,” norāda Silvija.

Projekta rezultātā tiks nodibināta arī Teterevu fonda Rēzeknes un Viļānu nodaļa, kas būs atbildīga par jauno ideju realizācijas gaitu, kā arī papildus finansējuma piesaisti. Aktīvākie novadu pārstāvji un ideju iniciatori nākamreiz tiksies jau kopējā Rēzeknes un Viļānu novadu iedzīvotāju forumā 17. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti