Dienas ziņas

Atzīmē Eiropas dabas un nacionālo parku dienu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknes novadā slēgtas divas izglītības iestādes

Latgalē divās skolās šogad pēdējais zvans skanēs pēdējo reizi

Pateicības vārdus un diplomus pirmdien, 30.maijā, par labām sekmēm saņēma arī to skolu audzēkņi, kuri nākamgad savā skolā neatgriezīsies. Lēmums, ka ir jāslēdz Kalnezeru Katoļu pamatskola un Rēznas pamatskolas struktūrvienība Zarečnajas pamatskola tika pieņemts jau pērnā gada oktobrī.

Speciāli izveidotā darba grupa pārliecināja pašvaldību, ka skolu uzturēt 30 skolēnu dēļ nav izdevīgi - izmaksu efektivitāte, izglītības kvalitāte un pieejamība neattaisnojas. "Tas būtu laika jautājums, ja ne šogad, tad nākošgad. (..) Tās izmaksas ir lielas (..)," atzīst Griškānu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Aleksāns.

Tukšo skolu uzturēšanai būs jāmeklē līdzekļi arī turpmāk. Pēdējo gadu laikā Zarečnajas pamatskolas infrastruktūras uzlabošanai tika izgrūsts ne viens vien tūkstotis eiro. Gāzes apkures sistēmas ierīkošanai tika ņemts kredīts -  gadā jāizmaksā 12 000, jaunai kanalizācijas un attīrīšanas iekārtas ierīkošanai tērēti 17 000, jaunu datoru iegādei 3000 eiro. "Pašvaldībai tā ir nasta - uzturēt šo skolu, un valsts nepalīdz," saka Rēzeknes novada domes Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra.

Zarečnajas pamatskolā pirmdien uz pēdējo skolas dienu bija ieradušies visi 32 skolēni. Katrs apķēra savu mīļāko skolotāju.

Pedagogu liktenis nav skaidrs, un atrast darbu citā izglītības iestādē ir neiespējami. Dažiem skolotājiem ir piedāvāts darbs blakus skolās, bet lielākai daļai vecums ir pāri 50 gadiem, jau tuvu ir pirmspensijas vecums. Viņus sagaida bezdarbnieku pabalsts. "Skolotājus es varētu ņemt, ja būtu vakance. Bet viņu nav. Pēc likumdošanas viņi paliek bez darba," norāda Rēznas pamatskolas direktors Anatolijs Kazlovskis.

Bija ieradusies arī Nodarbinātības valsts aģentūra un tās speciālisti. Taču, kā atzīst skolotāji, aģentūra piedāvā pārkvalifikāciju, nevis jaunu darbu.

Pae to, kas notiks ar tukšajām skolas ēkām, vēl netiek lemts. Iespējas tur ierīkot jauniešu interešu centru vai cerības, ka uz laukiem atnāks kāds veiksmīgs uzņēmējs un spēs pārveidot skolas ēku par ražotni, ir niecīgas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti