Panorāma

Panorāma

Panorāma

Krievvalodīgajiem Latvijā un Igaunijā mazāk bērnu

Latgalē daudzi grib dienēt profesionālajā vienībā

Latgalē daudzi grib dienēt profesionālā karavīru vienībā

Topošajā profesionālajā karavīru vienībā, ko plānots pastāvīgi dislocēt Latgalē, ir pieteikušies tik daudz gribētāju, ka veidojas pamatīgs konkurss. To Latvijas Televīzijai apstiprināja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS). Viņš piektdien, 3.februārī, apmeklēja mūsu valsts patriotus Latvijas-Krievijas pierobežā.

Latgales reģiona aizsardzības nostiprināšanai ir īpaša vieta valdības Rīcības plānā. Taču, piemēram, Zilupē jaunsargu skaits tuvojas simtam. Arī piektdien tika uzņemti vēl 15 klātpienācēji. Vairāki saka – nākotnē gribētu pāriet uz profesionālo dienestu.

"Es gribētu aizstāvēt savu dzimteni un kalpot Latvijai," norāda Zilupes novada jaunsargs Artūrs Gabruševs. "Ja es iešu uz armiju, tad uz kinoloģiju," viņam pievienojas Zilupes novada jaunsardze Zane Apele.

Ministrs stāsta - lai arī Latgales profesionālajai karavīru vienībai jābūt gatavai tikai nākamgad oktobrī, lielā pieteikumu skaita dēļ to varētu nokomplektēt arī ātrāk. Jau pēc mēneša sāksies pirmās apmācības. "Vienība tiks izvietota Rēzeknē, Daugavpilī un Preiļos, un šai vienībai būs daudz, ko mācīties, un daudz jāapgūst: gan prettanku ieroči, gan pretgaisa ieroči. Tad arī varēs tās mācības veikt un kopā iesaistīties visos uzdevumos, kas viņiem būs veicami." norāda Bergmanis.

Viņam piekrīt Zemessardzes 3. brigādes komandieris, pulkvežleitnants Ervīns Kopeika.

"Ar pieteikšanos situācija ir ļoti laba. Izsenis mēs, latgalieši, šajā Latgales pusē esam pazīstami ar patriotismu, un patriotisms virmo gaisā.

Cilvēki ir gatavi doties un stāties bruņotajos spēkos, lai aizstāvētu šo valsti, tā kā ar valsts aizsardzību viss ir kārtībā," norāda Kopeika.

"Situācija ir ne tikai pozitīva Latgalē, bet stājas arī cilvēki no Alūksnes, Gulbenes un Jēkabpils ir izrādījuši interesi," saka Kopeika.

Neraugoties uz lielo pieteikumus skaitu, kas stipri pārsniedz 150 plānotās vietas, pagaidām aicināti visi gribētāji.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti