Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Jaunas izglītības programmas iesaka uzņēmēji

Dienas ziņas

Carnikavā meklē «Latvijas garu»

«Dance Parade» pulcē 1000 Latvijas dejotāju

Latgalē «Dance Parade» pulcē 1000 Latvijas dejotāju

Rēzeknē jau trešo reizi notika Latgalē lielākās mūsdienu deju sacensības “Dance Parade”, kur piedalās arī deju studiju kolektīvi no citiem Latvijas reģioniem. Sacensību profesionālā žūrija atzīst, ka mūsdienu deju kustība Latvijā attīstās strauji, tomēr augsta līmeņa konkursu varētu būt vairāk. 

Sacensības “Dance Parade” Latvijas spēcīgākie mūsdienu deju pazinēji raksturo kā lielākos un profesionālākos mūsdienu deju svētkus Latgalē. Šogad “Grand Prix” bērnu kategorijā ieguva deju studija “Benefice” no Jelgavas, bet pieaugušo kategorijā – deju studija “ZForce” no Rīgas.

Konkurss Rēzeknē organizēts jau trešo gadu pēc kārtas. Ja sākotnēji bija 230 dalībnieku pārsvarā no Latgales, tad šoreiz ir jau ir vairāk kā 1000 dejotāji no visas Latvijas un arī viesi no Igaunijas deju studijām. Sacensību galvenā ideja ir attīstīt mūsdienu deju kustību visos Latvijas reģionos.

Rēzeknes deju studijas “Dynamic hit” vadītāja Diāna Garanča pastāstīja, ka dejotāju mērķis ir savu spēju attīstīšana un izaugsme, iepazīstot citus Latvijas kolektīvus. Tas sniedz iespēju arī iegūt pieredzi, jaunus kontaktus un draugus.

Sacensībās piedalās dejotāji no piecu līdz pat 35 gadu vecumam. Deju tematika nav vienota, svarīgākais, lai katrs priekšnesums parāda gan konkrētās deju studijas dejotāju profesionalitātes līmeni, gan arī uzrunā zālē esošos atbalstītājus.

Deju grupas “Sparkle” dejotājas Daniella un Alise nešaubās, ka galvenais bija deju izrādīt skatītājiem tā, lai viņi arī to saprot.

Žūrijā bija starptautiski augstu atzīti horeogrāfi un dejotāji - Vjačeslavs Hirnijs, Linda Paulauska un Beāte Riekstiņa, kuri lielāku vērību pievērš tehnikai, izpildījumam, mākslinieciskumam un enerģijai. Viņi atzīst, ka dejotāju līmenis ir augsts, taču vēl joprojām reģionos trūkst sacensību, kur to pierādīt.

Horeogrāfe Paulauska atzina, ka bija tiešām fantastiski priekšnesumi. "Ļoti tehniski un ļoti skatāmi, tā, ka aizrāva elpu," viņa teica. "Ir diezgan daudz sacensību, bet labu sacensību un konkursu un festivālu ir maz. Tā ka es ļoti ceru, kad šis pasākums tiešām augs."

Savukārt deju studijas “STOP TIME” vadītājs Daugavpilī un Rēzeknē Aleksandrs Lukša sacīja, ka vienmēr gribas, lai būtu labāk, lai būtu vairāk iespēju un ne sliktāk kā Rīgā vai kur citur. "Ļoti daudzi dejotāji līmeņa ziņā it nemaz neatpaliek no eiropiešiem. Es to saku, jo mūsu audzēkņi bija pat pasaules mēroga laureāti ne vienu reizi vien," viņš teica.

Sacensību "Dance Parade" norise Rēzeknē gaidāma arī nākamgad. Un paredzams, ka jau tuvākajos gados tās kļūs par starptautiska mēroga pasākumu, blakus viesiem no Igaunijas pulcējot klāt dejotājus arī no citām Eiropas valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt