Dienas ziņas

Patriotisma audzināšana Džūkstes pamatskolā

Dienas ziņas

Ceļš no idejas līdz savam zīmolam

Atstarojošā veste var glābt dzīvību

Latgalē cilvēkus «audzina» valkāt atstarojošo vesti

Šogad uz ceļiem bojā gājuši jau 52 gājēji, bet 730 ir ievainoti. Lai gājējus varētu labāk ieraudzīt, kopš šī rudens obligāti ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā jāvalkā atstarojošā veste, vai apģērbs, kurā iestrādāti atstarojošie elementi. Policija dodoties reidos, secina, ka iedzīvotāji vien pamazām aprod ar jaunajiem noteikumiem.

Policija regulāri dodas reidos, lai pārliecinātos, vai gājēji un velosipēdisti diennakts tumšajā laikā ir labi pamanāmi. Informācija, ka atrodoties ārpus apdzīvotām vietām, vien nepietiek ar lukturīti vai nelielu atstarotāju – dažiem ir jaunums.

„Re, kur cilvēciņš iet, nemaz nav redzams, nevar viņu redzēt. Maisiņš tikai baltais spīd,” saka kāds iedzīvotājs.

Savukārt kādai sievietei rokās lukturītis, viņa ir pārliecināta, ka ar to pietiek. „Likums ir mainījies no pirmā oktobra Jums vajag atstarojošai vestei būt. Labi,” piesaka policists.

Šobrīd policija šādās situācijas izsaka brīdinājumu. Tomēr, ja nākamajā reizē gājējs atkal tiks pamanīts bez vestes, tad gan būs jārēķinās ar protokola sastādīšanu.

Citādāka situācija izvēršas Guntaram, vīrietis aizkavējies ciemojoties pie paziņas. Atstarojošs elements ir uz rokas, tomēr tā kā vīrietis ir kunga prātā un līdz šim izteikti jau vairāki brīdinājumi par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā un atstarojošo elementu nelietošanu, tiek uzlikts sods. Guntars, gan ir no tiem, kurš uzskata, ja viņš automašīnu redz, nelaimes gadījums ar viņu nevar notikt.

Diemžēl pavisam nesen Rēzeknes novadā, gājējs alkohola reibumā, netika pamanīts.

„Vertukšņē Lūznavas pagastā, kur autovadītājs vadīja mašīnu, un viņš to gājēju neredzēja. Gājējs izgāja ceļa vidū, nebija nekādu atstarojošo elementu, nebija atstarotāju, un diemžēl noticis ceļu satiksmes negadījums, kur gājējs gāja bojā,” saka Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja patruļdienesta inspektors Nikolajs Švecovs.

Viena daļa Rēzeknes iedzīvotāju par atstarojošās vestes nepieciešamību ir dzirdējuši, otrai tas ir jaunums. Piemēram, Intars saka, ka veste nepieciešama tikai velosipēdistiem, bet gājējiem – nē. Policija viņu palabo un saka, ja ārpus pilsētas ir tumšs, tad vajag gan. Savukārt Normunds atzīst, ka par nepieciešamību valkāt vestes nav dzirdējis.

Atstarojošā veste vai apģērbā iestrādāti atstarojošie elementi – sniedz pārliecību, ka autovadītājs gājēju tiešām pamanīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti