Latgalē augu maisījumu «točkas» apkarotas; tas nonāk pie lietotājiem citos veidos

Latgalē „spaisa” tirdzniecības vietas jeb „točkas” likvidētas, taču augu maisījums nonāk Latgalē pa citiem ceļiem, un lietotāju skaitu pašlaik ir grūti noteikt. 

Daugavpilī „spaisa” tirdzniecības vietas bijušas divas, kas ik pa laikam mainījušas savu atrašanās vietu. Rezultātā redzamākā „spaisa” daļa ir pazudusi, taču tas nebūt nenozīmē, ka apreibinošu augu maisījumu jeb tā dēvēto «spaisu» lietotāji, tāpat kā šo vielu tirgotāji, ir apkaroti. To apliecina Valsts policijas darbinieki.

Joprojām ir šo vielu lietotāji, bet veids, kā augu maisījumi tiek izplatīti, kļūst ar vien rafinētāks. Galvenokārt „spaiss” Latgalē ieceļo caur internetu, pa pastu, piezvanot pa telefonu vai no Rīgas.  

Neviena no „spaisa” tirdzniecības vietām, kas savulaik darbojās Daugavpilī, vairs neeksistē, apliecina Valsts policijas Latgales pārvaldes kriminālpolicijas pārstāvis Aigars Saulītis. Tomēr lietotāji un arī tirgotāji joprojām ir, tikai viss notiek slēptāk.

Viena no „spaisa” izplatīšanas vietam ir skolas, taču šogad līdz ar jauno mācību gadu Daugavpils izglītības pārvaldē nav ziņu, ka kāds skolēns būtu nonācis narkologu vai policijas redzeslokā.

Slimnīcas uzņemšanas nodaļā gan ik pa laikam nonāk psihotropo vielu apreibināti cilveki, tomēr, vai tie ir „spaisa” lietotāji, šobrīd grūti noteikt, uzsver policijā.  

Daugavpils dome šī gada aprīlī piešķira līdzekļus dažu desmitu tūkstošu eiro pajomā pašvaldības policijai tieši „spaisa”apkarošanai, lai palielinātu cilvēku skaitu un rīkotu biežākus reidus.

Sadarbībā ar Valsts policiju pilsētā izdevās apkarot „spaisa” tirdzniecības vietas. Tomēr tirgoņu interese par Latgali ir liela. Par to liecina pirms mēneša tieši Latgalei paredzētais milzīgais augu maisījumu daudzums, ko sekmīgi pārķēra policija.  

Psihotropo vielu lietotāju skaits Latgalē, pēc policijas aplēsēm, šobrīd mērāms vairākos simtos, un augu maisījumi izplatītāki tieši lielākajās pilsētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt